Dodawanie komentarza

Do tematu: Mikrofalówka, komórka szkodzą to fakt

Komentarze do artykułu: Mikrofalówka zabija

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

Mikrofalówka, komórka szkodzą to fakt

~Radioamator

2004-10-03 04:29:32

Wszystkie fale radiowe, a te od 100 MHz i więcej szkodza najbardziej. Im wieksza częstotliwość ( Kom. - 800 - 1800 MHz, mikrofalówki to ponad 1 GHz i więcej) tym szkody są większe.
   Proszę porozmawiać z radioamatorami, operatorami stacji radiowych - tylko nie z konferansjerami. Operatowrzy np. radarów, wojskowych stacji radiowych mają wiedze na ten temat.
   Wystarczy poczytać specjalistyczne ksiązki, czy tez czasopisma. Tam to opisano dokladnie.
   Pozdrawiam
   

ODPOWIEDZ

fale elektromagnetyczne

~ada

2004-12-01 11:15:02

Musisz wypełnić wszystkie pola!!!
   interesuja mnie normy prawne ustalajace wysokosc emitowanych fal elektromagnetycznych,kto wydaje pozwolenia do stawiania np. radarow i jak osoby prywatne moga sie od nich bronic,potrzebuje to do referatu

ODPOWIEDZ

Jezu co TY PISZESZ?

~Amator mikrofalowek.

2007-12-22 18:58:41

Nie wprowadzaj ludzi w blad ! Mikrofala ma 2,45 GHz ! Prawie tyle co WiFi. Jest to standard. Promieniowanie elektromagn. bylo od zawsze na ziemii. Ludzie nie dajcie sie zwariowac. Fale w mikrofalowce odbijaja sie o scianki mikrofalowki (jest "hermetycznie" zamknieta dla fal mikrofalowych). Same fale powoduja ruch czasteczek wody (co zwieksza temperature ukladu ktory ogrzewamy - organicznego ! ). Niedlugo zrobie test na myszy. Czy zabije ja temperatura (sklada sie z wody czyli ja podgrzeje) czy fale. Dla mnie oczywiste jest ze temperatura ;) spowodowana przez bardzo szybki ruch czasteczek wody wywolany mikrofalami. Ale natezenie CHYBA podkreslam CHYBA w kazdej sekundzie promieniowania jest takie same. Czy zmieni sie jej struktura chemiczna ? Hm... musialbym ta biedna myszke napromieniowac (nie ugotowac!) przez krotki czas majac nadzieje ze natezenie jest takie samo w ciagu 5 sek jak i w ciagu 2 min mikrofal w mikrofalowce i hodowac ja przez lata. Obserwowac czy ja zmutowalo ;) potem jej potomstwo czy nie jest to mutacja w materiale genetycznym ktora ujawnila by sie dopiero po dziedziczeniu przez potomstwo... Jednak szczerze w to watpie. Jak ktos mnie zasponsoruje chetnie przeprowadze te badanie ;) ale juz tlumacze czemu w to watpie. Czlowiek od lat jest narazony na tego typu promieniowanie (chociazby to wifi - ok. 2,4 Ghz lub telefony komorkowe - ok.1 GHz). Fakt faktem wystepuja mutacje ale na litosc boska spowodowane innymi czynnikami mutagennymi. Nigdy nikt nie potwierdzil ze mikrofale powoduja mutacje. Jezeli ktos ma jakis artykul o tego typu badaniach prosze mi dac znac. I teraz sie zastanowcie.... bo dla mnie ziemia jest mikrofalowka bez scian... Nic nam nie grozi :)

ODPOWIEDZ

Nom

~michcio

2008-03-09 18:13:46

To prawda.
   Z resztą potrawy z mikrofalówki są nie smaczne i tyle!

ODPOWIEDZ

trudno porownac

~r

2008-10-09 22:30:34

mikrofalowka nie szkodzi bo promieniowanie nie wydostaje sie na zewnatrz- gdyby nawet tak sie stalo zrobiloby ci sie co najwyzej cieplo. Oczywiscie nie ma badan nt dlugotrwalego wplywu takiego promieniowania na organizm ale nie ma tez zadnych dowodow, ze promieniowanie takie wplywa na strukture komorek. Radary wojskowe maja w impulsie nawet 1MW mocy wiec moj drogi nie porownuj tego do mikrofalowki. Przez 4 lata studiowalem radiolokacje i spedzilem setki godzin na stacjach sluchajac czesto o mitach i faktach tego promieniowania.

ODPOWIEDZ

licznik

~a

2009-02-12 09:38:18

Weź licznik "Gargamela" i przyłóż do jedzenia wyciągniętego z mikrofalówki.

ODPOWIEDZ



Wydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.



Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę