Dodawanie komentarza

Do tematu: Kiedy w koncu zlikwiduja qwert

Komentarze do artykułu: Mikrofalówka zabija

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

Kiedy w koncu zlikwiduja qwert

~koles

2005-06-02 23:33:48

System qwerty powstal by nie pisac zbyt szybko. Szybkie pisanie powodowalo blokowanie wczesnych maszyn do pisania. Zupelnie nie dotyczy to klawiatury komputera.
   Kiedy w koncu odejdziemy od systemu, ktory w zalozeniu ma spowalniac pisanie!!!!

ODPOWIEDZ

Kiedy w koncu zlikwiduja qwert

~Zbyszek

2005-12-03 10:00:51

System qwerty powstal, nie po to aby nie pisac szybko, ale po to aby przy szybkim pisaniu nie nastepowalo blokowanie sie klawiatury. Co wiecej dotyczylo to jezyka angielskiego, Chodzilo tu bowiem o kolejnosc wystepowania po sobie roznych liter. I w angielskim na klawiaturze qwerty szansa na zakleszczenie czcionek byla najmniejsza. Poza tym chodzi tutaj nie tylko o kolizje mloteczkkow z czcionkami, ale takze o wlasne palce na klawiaturze. Przy takim pisaniu nie "depcza sobie po pietach" .
   I skoro caly swiat uzywa qwerty, to zapomnij o innym ukladzie.
   
   A poza tym skoro Ty znasz alfabet, to nie znaczy, ze inni go znaja. Zaloze sie, ze wiecej amerykanskich dzieci zna uklad klawitury lepiej niz kolejnosc liter w alfabecie - bo zapewne o taki uklad klawiatuty Tobie chodzi.

ODPOWIEDZ

xxx

~mrx

2009-02-26 18:19:59

przecież może sobie przestawić układ na jakikolwiek inny... a w większości klawiatur możesz bez problemu pozamieniać miejscami klawisze... co za problem???

ODPOWIEDZWydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę