Dodawanie komentarza

Do tematu: trucizna?

Komentarze do artykułu: Aspartam zabija!

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

trucizna?

~Damian

2006-01-29 08:37:38

USA i KANADA ciagle spieraja sie w tej kwestji :) czy aspratam jest szkodliwy, czy go wycofac z produkcji i uzytku? pewnie wchodzi tez w gre aspekt zarobkowy :P ale mnie to nie obchodzi bo coli nie pije praktycznie wogole :P

ODPOWIEDZ

nie ciesz sie zbyt szybko...

~lolitka

2006-07-06 23:49:00

Aspartam nie wystepuje tylko w coli, lecz w wielu innych produktach o ktorych ludzie nie maja zielonego pojecia, np.- śniadaniach błyskawicznych – pastylkach miętowych poprawiających zapach oddechu – płatkach – gumie do żucie bez cukru – mieszankach kakaowych – napojach kawowych – mrożonych deserach – deserach żelatynowych – napojach owocowych – środkach przeczyszczających – multiwitaminach – napojach mlecznych – lekarstwach i dodatkach – shake’ach – napojach bezalkoholowych – słodzikach stołowych – napojach herbacianych – rozpuszczalnych kawach i herbatach – mieszankach dekoracyjnych – coolerach winnych – jogurtach. Dowiedziałam się, że aspartam zosta znaleziony w produktach, w których nie jest deklarowany na opakowaniu. Szczególnie trzeba uważać z produktami farmaceutycznymi i dodatkami żywieniowymi (np. multiwitaminy, minerały, etc. - przyp.tłum.). Zostałam poinformowany, że nawet pewne dodatki żywieniowe produkowane przez dobrze znanych producentów tego typu preparatów, jak np. Twinlabs, zawierają aspartam.

ODPOWIEDZ



Wydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.



Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę