Dodawanie komentarza

Do tematu: Pseudonauka

Komentarze do artykułu: Tykająca bomba 2012 roku

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

Pseudonauka

~Skywalker

2006-06-07 03:13:46

W rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie. Poza tym ktoś pomylił pojęcie pola magnetycznego z promieniowaniem elektromagnetycznym. Najsilniejsze rozbłyski gamma (promieni Roentgena) są w obszarze biegunowym, a nie równikowym galaktyki za sprawą czarnej dziury znajdującej się w jej środku. Promieniowanie to nigdy nie dotrze do gwiazd galaktyki, gdyż jest skierowane pod kątem 90 stopni do płaszczyzny galaktyki i wychodzi z jej centrum.
   Powstało już kilka rozbieżnych, apokaliptycznych teorii dotyczących roku 2012. Każda z nich ma na celu zdobycie sławy i pieniędzy. Wiadomo, że ostatnie przebiegunowanie miało miejsce kilkaset tys. lat temu, a nie 12 tys. jak twierdzą fantaści (wynika to z zapisów geologicznych - kierunku ułożenia domen ferromagnetycznych skał magmowych). Zmiana biegunów ziemskich nie wpływa na ruch wirowy naszej planety. Zjawiska w płynnym jądrze Ziemi, które zachodzą w zwolnionym tempie odwzorowują zjawiska plam słonecznych, które nasilają się na Słońcu co 11 lat. Plamy słoneczne sprawiają, że Słońce zmienia swoje bieguny magnetyczne właśnie co 11 lat (pełen cykl - 22 lata) bez wpływu czynników zewnętrznych. Na Ziemi bieguny zmieniają się średnio co 250 tys. lat (wartość teoretyczna). Zmiana ziemskich biegunów jest powolnym procesem trwającym kilkaset lat. W przeszłości zdarzały się również wędrówki biegunów magnetycznych w okolice zwrotnikowe, ale nie następowało przebiegunowanie. Szczegóły zjawiska zmiany biegunów magnetycznych można znaleźć pod hasłem: "Why does the magnetic pole of Earth flip?"

ODPOWIEDZWydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę