Dodawanie komentarza

Do tematu: Zastanawialiście się kiedyś?

Komentarze do artykułu: Tykająca bomba 2012 roku

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

Zastanawialiście się kiedyś?

~CIEKAWA SWIATA

2006-10-15 11:28:31

Zastanawialiście się kiedyś, co było przed Wielkim Wybuchem, skąd wziął się Bóg itp? Co było na zupełnie samym początku? Czy są jakieś inne układy słoneczne? Gdzie jest niebo? Czy istnieje reinkarnacja? I wreszcie: kiedy będzie koniec świata? Na żadne pytania nie ma odpowiedzi. A skoro rok 2012 jest taki "niebezpieczny", to być może dojdzie do tego końca. Ale stop! Czy będzie jeszcze coś potem? Przeczytałam w internecie, że dobrze ludzie pozostaną na ziemi, całkowicie zmienią sposób myslenia o świecie i o Człowieku...To mnie najbardziej zastanawia, a poza tym:
   1. Gdy umrze "czarny" papież, też ma być koniec
   2. 21 grudnia 2012r. nasza planeta ma wejść w jakąś czwartą strefę, nastąpi dziwny układ reszty palnet.
   3. Zamiana biegunów.
   4. III wojna światowa, która prawdopodobnie się już zaczęła...terroryzm, dyktatura itd. Poza tym wiele kataklizmów.
   5. Przyszłe lata są często wiązane z Obcymi - ostateczne starcie. W to akurat nie wierzę.
   6. No i przede wszystkim kalendarz Majów i innych ludów. Ostatni dzień 21 grudnia, godz. 11:11 i 30 sekund! Przepowiednie...
   Na razie dużo się sprawdza. Tylko nie wiadomo, czy tak będzie naprawdę! Miało już być sporo tych końców, a żaden nie nastapił. Tylko, że wtedy to były takie niedokładne gdybania, typu "a może...". Teraz to szalka bardziej przechyla się w stronę tego, że tak bedzie!
   Bóg na pewno wie, o czym myślimy. Koniec świata będzie kiedy indziej, a 21 grudnia 2012r. będzie już taką dopiero ostrzegawczą datą. A co do kalendarza Majów, to...przyznam szczerze, nie mam wytłumazcenia. Może to będzie takie zachwianie, a potem znów wszystko wróci do normy? Pożyjemy, zobaczymy... POZDRAWIAM, KOMENTUJCIE.

ODPOWIEDZ

Nom

~Łukasz

2006-12-15 14:11:27

No, i bardzo mądrze napisałeś - bravo!

ODPOWIEDZ

zastanawialiśmy się... ;)

~denzel

2007-01-08 01:37:56

Problem Twój polega na tym, że nie wierzysz w Boga.
   
   Kolejnym problemem Twoim jest to, że na postawione przez siebie pytania chcesz odpowiedzieć w sposób "ludzki" a przecież umysł ludzki nie jest w stanie pojąć i zrozumieć Boga , gdyż jest on zupełnie ponad nami . Nasz umysł jest mocno ograniczony w tym zakresie.
   
   Przede wszystkim, czemu stawiasz pytanie "skąd się wziął Bóg, gdzie był absolutny początek" i tym podobne.
   
   A jak ci powiem że "Bóg był zawsze" i nigdy nie było początku ani końca ? Ja tego nie rozumiem, ty tego nie rozumiesz i nikt na świecie tego nie zrozumie bo nasz umysł nie potrafi czegoś takiego przyjąć do wiadomości, po prostu logika wysiada , mózg się przepala ! Ktoś powie "panie! jak to było ZAWSZE ???? . Jakie zawsze ? Przecież wszystko ma swój początek i koniec! " . Wszystko - zgadza się , ale nie Bóg !
   
   Do Boga można dotrzeć jedynie poprzez wiarę (to jedyna droga) ale oczywiście w połączeniu z rozumem, bo nie ma wiary bez rozumu i nie ma rozumu bez wiary. To dwie spójne sprawy i muszą koegzystować, ale trzeba mieć silną wiarę aby iść ku Bogu. Niestety 95% populacji nie ma tej łaski wiary więc trzeba się naprawdę starać!
   
   Bóg dał nam wolną wolę mimo że wiedział że "nabroimy" , ale mimo wszystko nam ją dał bo nas umiłował. Tak jak rodzice dają swemu dziecku wszystko mimo że wiedzą że dziecko to zniszczy ale z miłości mu to dają. Tak i Bóg dał nam prawo decydowania o sobie, wiedział że zgrzeszymy, wiedział że będziemy siebie zabijać, wiedział że będą wojny, że będzie tyle zła na świecie ale mimo wszystko dał nam wolną wolę, dał nam prawo decyzji, dał nam wszystko co miał I WSZYSTKO Z BEZGRANICZNEJ MIŁOŚCI DO NAS !! To się w pale nie mieści jak można dla takich skurwieli jak my być tak miłościwym :o . Jak ktoś mi zabije syna to pójdę go zapierdolę przez głowę gwoździem do ściany przybiję! Nie potrafiłbym wybaczyć tak jak Bóg by wybaczył w tym momencie :o .
   
   A odnośnie tych głupot o końcu świata to mówią to ludzie ci, którzy nie posiadają wiary. A najśmieszniejsze są dla mnie zawsze daty. Jak zobaczyłem datę 21 12 2012 i godzinę 11:11 to ryczałem z brechtu ;D . A dlaczego nie może to być akurat 20 11 2012 godz 11:13 ? ;) Czy to zawsze muszą być takie "magicznie" ułożone daty ? :D
   Po pierwsze tylko Bóg wie kiedy będzie koniec świata bo nam to mówił, że "nie znamy dnia i godziny" więc dlaczego mam wierzyć w głupoty które opowiada jakaś ździsia Łobuz ;) czy inny Franek z belgijskiej mafii ;) .
   
   Jeśli tylko będziemy postępować zgodnie z 10 przykazaniami (z którymi zapewniam że wszyscy NIE ŻYJEMY W ZGODZIE) to nie mamy się co bać końca świata ;) . A nie żyjemy zgodnie z przykazaniami bo wiadomo że już dawno zabiliśmy (jeśli nie fizycznie to w myślach albo zabiliśmy w kimś jego marzenia, dążenia poprzez podkładanie kłód pod jego nogi np. w pracy praktykując "spychologię" (dla Boga to jest to samo co fizyczne zabicie ;) ), ukradliśmy, mówiliśmy fałszywe świadectwo, cudzołożyliśmy (jeśli nie fizycznie to w myślach co dla boga jest tym samym przecież ;) ), stawialiśmy inne bóstwa przed Boga (np kalendarz Majów ;) , albo wszelkie numerologie, przepowiednie i inne bzdetne horoskopy) i tak dalej i tak dalej.
   
   Ktoś kto mówi że postępuje zgodnie z przykazaniami i używa słowa NIGDY w kontekście przykazań - ŁŻE JAK PIES i nie ma pojęcia o czym mówi !
   
   Ludzie zacznijcie w końcu wierzyć w Boga ale nie w taki sposób jak to robi nasz "polski kościółek" i nie przejmujcie się głupotami w postaci "końców świata" głoszonych przez głupców którzy szukają poklasku wśród rzeszy kolejnych głupców.

ODPOWIEDZ

odpowiedź dla denzela

~autorka komentarza

2007-01-28 09:35:20

W wielu kwestiach się mylisz. Przede wszystkim: każdy sobie zadaje takie pytania, tzw. metafizyczne. Zadawali je sobie wielcy filozofiowie (Kant, Hume) epoki oświecenia i romantyzmu), a w Boga wierzyli, a ja również wierzę, bardzo wierzę! A to jest po prostu ciekawe. Niemożliwością jest, by Bóg istniał od zawsze - np. od 50 000mld lat, bo Ziemia liczy zaledwie 4,6 lat, więc po co miałby tyle czekać? COś ZAWSZE MA SWOJ POCZATEK.
   Tak, Bóg dał nam bezgraniczną wolę, z której niestety nie umiemy korzystać. Są ludzie, którzy z góry wiedzą, jak należy postępować (nie wiem dlaczego, ale w tym ja), a inni wymyślają sobie wojny, to jest chore.
   Koniec świata będzie prędzej, czy później. Są już wszsytkie znaki na niebie i niekoniecznie musi być 22 grudnia 2012r. albo np. jutro o 15.24???
   Takie i większości ludzi jest moje zdanie.

ODPOWIEDZ

Witaj "ciekawa świata" :)

~też ciekawy

2007-02-07 16:04:42

Przede wszystkim mylisz się co do jednego pytania. Powiadasz , ze nie ma odpowiedzi na pytanie czy istnieja inne systemy (układy ) słoneczne. JEST odpowiedź - istnieją! NIemal co tydzień astronomowie odkrywaja planety wokół innych gwiazd. Poczytaj sobie, w necie pewnie się coś znajdzie zwłaszcza w komunikatach NASA.
   O Boga nie ma co pytać - jest to zagadnienie całkowicie poza ludzkim rozumieniem. Osobiście przypuszczam (nie wierzę , to nie jest wiara), że istnieje Inteligencja Kosmiczna, Superświadomość, Pustka, czy jakkolwiek to nazwać .... istnieje COŚ, co ten wszechświat "urządziło". Za dobrze to wszystko jest zaprogramowane żeby powstało tylko przypadkiem. Mozna zatem uznać , ze istnieje Stwórca. Tylko jaki Stwórca? Niestey natura Boga ( trzymajmy się tego utartego określenia) jest nie do poznania przez człowieka egzystującego tylko w trzech wymiarach. wszelka filozofia, wszelka religia jest tylko i wyłacznie gdybaniem, "pobożnymi zyczeniami" - Bóg jest NIEPOZNWALNY. Smieszą mnie zwłaszcza takie wypowiedzi jak: "Bóg tak chce, Bóg to, Bóg tamto ... trzeba być wyjątkowym naiwniakiem żeby wierzyć iż Bóg jest jak człowiek - chce, sądzi, pragnie... To BZDURA. To COŚ najprawdopodobniej zechciało doświadczęyć materialnego istnienia i WSZYSTKO jest jego czastką. I doświadcza - istnienia w postaci materii, organizmów żywych , doświadcza wszystkiego, czy to dobre czy złe. Zresztą dobro i zło są pojęciami czysto ludzkimi, nie mającymi żadnego odniesienia w innym miejscu wszechswiata, a juz zwląszcza w odniesieniu do Boga.
   KOniec świata? Oczywiście, ze nastąpi (mając na myśli Ziemię) kiedy Słońce zamieni się w czerwonego olbrzyma - pochłonie wtedy Merkurego i Wenus, a Ziemia jeśłi nawet przetrwa (naukowcy nie sa zgodni co do tego) to jako spalona do cna skała.
   Kalendarz Majów ...sadze ze mówi prawde. W 2012 nastapi jakiś gigantyczny zwrot w dziech naszej cywilizacji. Jaki? Nie wiem - zbyt wiele sprzecznych teorii i dowodów. Osobiście czekam na to z utęsknieniem, bo ten "świat" jest nie do pzryjęcia i chce mi sie krzyczeć: Kopernik! Wstrzymaj Ziemię - ja wysiadam.
   Zakończyłem pesymistycznie, ale cóz.... to co się teraz dzieje na Ziemi optymizmem nie napawa> Ale... ja tez jestem ciekawy świata i... może po tym 2012 będzie lepiej? Oby. Pozdrawiam:)
   

ODPOWIEDZ

odpowiedź autorki;)

~Ciekawa świata

2007-02-09 06:51:45

Cieszę się, że ktoś poparł moje przemyślenia. Rzeczywiście Ciekawy świata, masz dużo racji i mi też się wydaje, że istnieje więcej Układów Słonecznych, nie tylko nasz. Stąd również wyjaśnienia, skąd UFO - z innego układu.
   Wiadomo, że Boga nigdy się nie "obejmie" rozumem. Moim zdanie filozofia próbowała dociec różnych dziedzin świata, wciąż pozostającego tajemnicą. Inne było myślenie w starożytności, inne w średniowieczu i w renesansie, a inne dzisiaj. Jeżeli chcesz się dowiedzieć o wiele więcej na ten temat, polecam Tobie niesamowitą książkę "świat Zofii". W dużej mierze przedstawia tok myślenia filozofów na przestrzeni wieków.
   Muszę napisać o jeszcze jednej sprawie. Czytałam artykuł/komentarz pt. "Co na ten temat sądzi kościół?" i muszę szczerze przyznać, że nie wiem, o czym ludzie myślą dzisiaj. Ktoś napisał, że autor ma pustkę w głowie, a napisał interesujące rzeczy. Ciekawy świata, nie rozumiem ludzi. Dzisiejszych ludzi. Ciekawe, jakby na to patrzli, żyjąc o wiele wcześniej? Nie no, to wszystko jest chore, ale staram się o tym nie myśleć, jacy ludzi mogą być podli. Czy żjemy po to, żeby nawzajem sobie utrudniać życie? ...
   Jeśli chodzi o koniec świata...mam nadzieję, tak jak Ty, że po 2012r. świat stanie się lepszy, że zostaną na nim dobrzy ludzie, na pewno między innymi Ty i ja.
   Serdecznie pozdrawiam:););)

ODPOWIEDZ

simema

~as

2007-02-19 12:45:44

Kto wieży w boga wie ,że niema kalendarza stworzonego przez boga świat poprostu idzie dalej majowie specjalnie mają taki kalendarz bo mieli zamałe łby żeby sięgną za 2012r myślę że to bujda,,,,i mam taką nadzieje

ODPOWIEDZ

nie bedzie konca swiata

~Greg usa

2009-03-28 03:34:22

moim zdaniem nie bedzie konca swiata nie teras ten co stwozyl swiat wie kiedy przyjdzie koniec siata i od niego zalezy kiedy to bedzie i zaden czlowiek na swiecie nie jest madrzejszy od boga aby przepowiedziec ko niec swiata , to tylko gdybania i tak samo ci naukowcy musza z czegos brac pieniodze wiec wkrecajo nam te gbcssgluboty wiec !!!!!!!

ODPOWIEDZ



Wydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.



Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę