Dodawanie komentarza

Do tematu: wehikuł czasu już wynaleziono

Komentarze do artykułu: Czas - można go cofnąć?

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

wehikuł czasu już wynaleziono

~nnnnnn

2009-10-26 01:35:21

wehikuł czasu wynaleziono dawno temu i dawna już funkcjonuje zainteresownaym polecam film pdt. montauk i eksperyment filadelfia

ODPOWIEDZ

wehiku czasu

~marek

2010-01-14 00:38:17

Jak najbardziej podroz w czasie jest mozliwa i ja w to wierze a nawet pracuje nad tym oczywiscie w sensie naukowym. Albert Einstain jako pierwszy odkryl zjawisko dylatacji czasu , polego ono na tym ze dla osoby w ruchu czas plynie wolniej niz dla tej w spoczynku, na chlopski rozum jezeli bym mial brata blizniaka ktory zostal by na ziemi a ja polecial bym w kosmos i przebywal tam okolo 10 lat to po powrocie na ziemie bylbym mlodszy o minute o swojego brata. Czas w kosmosie ze wzgledu na predkosc plynie wolniej niz na ziemi , dlatego armia USA musi codzienie korygowac zegary satelit by one mogly normalnie funkcjonowac.Na to wszystko wplywa predkosc( c - predkosc swiatla) musimy ja przekroczyc lub chociaz sie zrownowazyc by moc podrozowac w czasie...

ODPOWIEDZ

Ale to się nigdy nie stanie

~Marian Taki Owaki

2010-08-27 13:39:52

Bo żadne ciało nigdy nie osiągnie prędkości światła hehe ;)

ODPOWIEDZ

Hmmm

~Oki

2011-03-20 18:23:16

Wedle Hawkinga, nie przekroczymy tej prędkości, ale dlatego, że gdy będziemy ja osiągać to właśnie zjawisko wydłużenia czasu będzie nam ograniczało to przekroczenie - wówczas będzie to podróż w czasie.

ODPOWIEDZ

rozwazania nad czasem

~Acinus

2011-05-24 18:54:48

Myślę, że skoro czas płynie widocznie wolniej przy prędkościach rzędu właśnie 300 000 km/s to, żeby w ogóle myśleć o jego cofnięciu lub chociaż zatrzymaniu trzeba by umieć się poruszać z prędkościami wiele, wiele razy większymi. Logicznie - przy normalnych prędkościach czas płynie ze zwykłą szybkością. Prędkość większa - czas co raz wolniejszy i wolniejszy, w końcu staje aż wreszcie "wskazówka cofa się". Myślę, że to jest to i dlatego jest tak nieprawdopodobne i wydaje się nieosiągalne bo jak na razie tylko światło potrafi podróżować z taką prędkością 300 000 km/s, a żadna inna cząstka we Wszechświecie nie ogarnia choćby ciut większej prędkości. A co dopiero my - ludzie...

ODPOWIEDZ



Wydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.



Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę