Dodawanie komentarza

Do tematu: Teoria ¦wiatów Równoleg³ych

Komentarze do artyku³u: Podró¿e w czasie bez paradoksów?

POKA¯ WSZYSTKIE W¡TKI

Teoria ¦wiatów Równoleg³ych

~Przemek P

2009-05-27 03:30:17

Witam. Nie jestem specjalista, z wykszta³cenia nie jestem ¶cis³owcem ale temat podró¿y w czasie zawsze mnie fascynowa³ i mogê powiedzieæ ¿e to taki mój konik. Chcia³bym siê odnie¶æ do zagadnienia paradoksu dziadka ale te¿ kwestii czy cofaj±c siê w czasie bêdziemy m³odnieæ czy te¿ trafimy do tego innego czasu w takim stanie fizycznym w jakim jeste¶my w chwili rozpoczynania podró¿y. Z mojego punktu widzenia wygl±da to tak, ¿e w chwili wyruszenia w tak± podró¿ nie wp³ywamy na ¶wiat wokó³ nas (nie zmieniamy go - on zostaje w swoim punkcie czasoprzestrzennym) - literalnie rozpoczynamy PODRÓ¯ (w wehikule czasu - bez wzglêdu na to czym on by by³ i jak by dzia³a³) i to my siê przemieszczamy w czasie, pozostawiaj±c stary ¶wiat i czas za sob±. W momencie wyruszenia w podró¿ w przesz³o¶æ nie ma ju¿ moim zdaniem mo¿liwo¶ci powrotu do punktu startu, gdy¿ przez samo przeniesienie siê w przesz³o¶æ tworzymy ¶wiat alternatywny, który bêdzie mia³ alternatywn± przysz³o¶æ od tego momentu w przód. A wiêc przenosz±c siê nawet w przysz³o¶æ od tego momentu czasowego docieramy do przysz³o¶ci tego ¶wiata - ¶wiata innego ni¿ ten z którego wyruszyli¶my. I tutaj pojawia siê zagadnienie paradoksu dziadka - wed³ug mnie jedynym jego wyja¶nieniem jest teoria ¶wiatów równoleg³ych. Zabijaj±c "swojego" dziadka w tej alternatywnej - przesz³ej - rzeczywisto¶ci, nie zabijamy swojego dziadka a jedynie dziadka naszego odpowiednika z tego ¶wiata. Tak wiêc w tym nowym ¶wiecie nigdy sie nie urodzimy co nie zmienia faktu, ¿e nasz prawdziwy dziadek ze swiata z którego wyruszyli¶my miewa sie dobrze tylko my wiecej go juz nie ujrzymy gdyz powrot do naszego punktu startowego jest niemozliwy - w mojej teorii - juz z samego zalozenia. Uwagi te nie odnosza sie do podrozy w przyszlosc gdyz tutaj - tak jak codzien oddzialujemy na terazniejszosc - tak po przeniesieniu w przyszlosc kreujemy stany i sytuacje ktore jeszcze nie mialy miejsca. W przeciwienstwie do podrozy w przeszlosc - gdzie dokonywalismy zmian na zapisanej kartce - tutaj zapisujemy kartke ktora jest jeszcze pusta. Wiem ze w mojej opinii jest wiele luk a moze i sprzecznosci ale jako nie-ekspert przedstawiam tylko chcacym mnie czytac moj wlasny poglad na sprawe. Mam nadzieje ze natchne w ten sposob pare osob posiadajacych odpowiednia wiedze do glebszych rozwazan:-) Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

teoria swiatow rownoleglych

~ms

2009-06-22 12:14:08

cos w tym jest

ODPOWIEDZ

tak

~Adam-M

2009-10-31 12:47:43

Chyba najprawdopodobniejsza teoria

ODPOWIEDZ

:)

~collector84

2009-11-13 22:32:07

Zak³adj±c jesli swiaty rownolegle istnieja, to bardzo prawdopodobne, choc w siwecie rownoleglym moze nas rownie dobrze nie byc: ) bynajmiej nie w kazdym, nikt nie wie jakei ne moga byc i czy sa.. moze sie dowiemy za jakis milard lat bo za kilka miliardow to juz planety nie bedzie; )
   Mysle ze naukowcy juz probowali takich eksperytmentow, i caly czas do tego daza, ciekawym przypadkiem jest Eksperyment Filadlefia, w ktorym sam Enstein bral udzial i uwazam ze jest w 100% prawdziwy. Bey watpienie takie podroze sa realistyczne, pytanie nie brzmi jednak czy tylko kiedy. Moze szzbciej to oni nas odwiedza niz my ich..

ODPOWIEDZ

f

~g

2010-01-03 02:58:36

Jest jeszcze jedna opcja. Cofasz i mozesz wrocic poniewaz terazniejszosc przed twoja podroza juz uwzglednila twoja podroz. Chodzi mi o to ze bys i tak nic nie zmienil tym ze sie cofnales.

ODPOWIEDZ

Polecam przeczytanie tego arta

~robertcb

2011-03-04 22:14:39

http://radioamator.elektroda.eu/swiadomosc.html

ODPOWIEDZ



Wydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶ci  zamieszczane przez u¿ytkowników tej¿e strony. Osoby zamieszczaj±ce wypowiedzi naruszaj±ce prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mog± ponie¶æ z tego tytu³u odpowiedzialno¶æ karn± lub cywiln±.



Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanis³aw Michalkiewicz
Nasze kana³y RSS:
g³ówny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertê