Dodawanie komentarza

Do tematu: ważne

Komentarze do artykułu: Istnieje życie po śmierci?

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

ważne

~kasieńka

2010-03-12 17:58:10

a co z duszami zwierząt?
   Niedawno umarł mi pies i na bank jestem pewna, że widziałam jak ulatnia się dusza z niego.Umierał tak samo jak człowiek. A parę razy widziałam już śmierć ludzi.
   Podobno do ciał zwierząt wchodzą dusze samobójców, i podobno jest to największa kara dla nich.Co o tym myślisz

ODPOWIEDZ

do kasienki

~misia

2010-03-13 06:52:04

witaj, w sumie to nie wiem co ci napisac bo sama nie wiem czy zwierzeta maja dusze ale skoro zyja i czuja to pewnie tez.
   Jestem bardzo często na tej stronie i nikt dotychczas nie pisal o duszach zwierzat.
   Interesuje sie zyciem po smierci i ciekawia mnie przezycia innych ludzi.
   A jak ta dusza wygladala twojego psa dokad zmierzala?

ODPOWIEDZ

do misi

~kasieńka

2010-03-15 08:26:04

nie wiem jak to ująć
   bardzo przeżywam śmierć tego psa.Wpadł po samochód. Jeszcze żył, oddychał, później zrobił taki głęboki wdech z otwartym pyszczkiem i umarł. Jakby ta duszyczka została wypchnięta z tego ciała. Tak samo umierała moja babcia i teść Najpierw coraz wolniej, wolniej oddychali a na końcu głęboki wdech i koniec. Ktoś mi powiedział, że dusze samobójców przybierają postać zwierząt- koni lub psów, i że to jest najgorsza kara dla kogoś kto sobie odbiera życie. I tak sieę zastanawiam ile w tym prawdy.

ODPOWIEDZ

?

~xyz

2010-03-16 22:54:50

widziałaś powłoke, taki dym ..? nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić
   a może to tylko wyobraźnia?
   Czasem niektóre rzeczy wmawiamy sobie, nie wiem jak jest z Tobą .
   pozdrawiam

ODPOWIEDZ

???

~kasieńka

2010-03-22 20:55:08

sama już nie wiem
   Wieśku odezwij się do mnie

ODPOWIEDZ

:P

~cynamon

2010-07-13 03:40:27

Bycie zwierzęciem to największa nagroda a nie kara. Zwierzęta żyją jak im się podoba, jak im instynkt podpowie, a nie tak jak człowiek, który poświęca swoje życie w imię wymyślonych teorii o Bogu.

ODPOWIEDZ

Dusza zwierząt

~Alba

2010-07-28 13:45:39

Tego popołudnia Jezus i Ganid zabawiali się z bardzo inteligentnym owczarkiem a Ganid chciał się dowiedzieć, czy pies ma duszę, czy pies ma wolę a Jezus odpowiedział mu na pytanie: „Pies ma rozum, którym może poznać materialnego człowieka, swojego pana, ale nie może poznać Boga, który jest duchem; dlatego też pies nie posiada duchowej natury i nie może mieć duchowych przeżyć. Pies może mieć wolę, wywodzącą się z natury, poszerzoną treningiem, ale taka siła rozumu nie jest potęgą duchową, tak samo nie jest porównywalna z wolą człowieka, ponieważ wola psa nie jest refleksyjna - nie jest rezultatem wyróżniania wyższych, etycznych znaczeń lub wyborem duchowych, wiecznych wartości. Właśnie fakt posiadania takich władz duchowego rozróżniania i wyboru prawdy, czyni śmiertelnego człowieka etyczną istotą stworzoną, obdarzoną właściwościami duchowej odpowiedzialności i potencjałem wiecznego życia”. Jezus kontynuował i wyjaśniał, że brak takiej władzy umysłowej u zwierząt na zawsze uniemożliwia światu zwierzęcemu rozwinięcie z czasem języka, lub przeżywanie czegokolwiek równoznacznego z wiecznym trwaniem osobowości. W rezultacie nauki, posłyszanej tego dnia, Ganid nigdy więcej nie żywił wiary w wędrówkę dusz ludzkich poprzez ciała zwierząt.

ODPOWIEDZ



Wydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.



Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę