Dodawanie komentarza

Do tematu: Nigdzie

Komentarze do artykułu: Gdzie Einstein się mylił?

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

Nigdzie

~Naukawiec

2006-03-26 00:54:51

Obecnie uznana metoda rozpatrywania teorii naukowych, zakłada że startując z pewnych założeń (aksjomatów) wyciągamy wnioski. Założenia szczególnej teorii względności nie obejmują procesów starzenia się człowieka, a paradoks bliźniąt jest tylko eksprymentem myślowym. Pierwsze słyszę żeby lot załogowy na Marsa miał się odbyć z prędkościami bliskimi prędkości światła, a dopiero to mogłoby w praktyce pokazać nam pardoks bliźniąt. Poza tym, gdybyśmy jednego bliźniaka zostawili na /marsie, a drugiego wysłali w kosmos, to paradoks dalej musiałby zaistnieć.
   Pytanie do redakcji: ile trzeba zainwestować w kurs pisania chwytliwych tytułów i robienia wody z mózgu
   
   Z poważaniem

ODPOWIEDZ

odp.

~redakcja

2006-03-26 06:24:42

Pytanie to proszę kierować do Patricka L. Barriego z NASA.

ODPOWIEDZ

Einstein

~alamakota

2006-04-02 20:22:07

"Paradoks bliżniat" nie zaistnieje ponieważ jest on jedynie wynikiem obserwacji a nie obliczeń czy pomiarów-czyli złudzeniem-w stosunku do Ziemi jako punktu odniesienia.Czy upływ czasu zależy od prędkości obiektu i "daje znać o sobie" tylko we wnętrzu,czy też i w jego okolicy,bo jesli dotyczy wszystkiego to będą zwalniać również silniki "obiektu" a tym samym i prędkość,czyli "czym prędzej tym wolniej".Rozumując tym sposobem to faktycznie "prędkości światła" nie będzie można nigdy osiągnąć.Gdy zwalnia upływ czasu przy rosnacej prędkości(podświetlnej)to obiekt przebywa coraz dłuższą drogę w tych samych odcinkach czasu mierzonego w stosunku do... samego siebie,czy Ziemi?Osiągnięcie prędkości światła spowoduje "anomalię"?- pzy upływie czasu =0 predkość będzie liczona tylko w jednostkach odległości(bzdet),czy tez jej nie będzie(dzielnik=0)?Brak prędkości występuje w stanie spoczynku,czyli fotony nie mają predkości,a zatem są zjawiskiem natychmiastowym-więc w koncu światło jaką ma prędkość?
   ...jednym ze sposobów na zatrzymanie się(nie tylko w rozwoju-zero upływu czasu)jest osiągnięcie prędkości światła,czyli-być wszędzie tam gdzie są obserwatorzy?-jakie to proste... czyli logika jest głupia,nie mówiąc o "TW",bo bez określenia punktu odniesienia nauka jest jedynie fikcją.

ODPOWIEDZ

To nie takie proste.

~Stefan

2006-04-30 10:29:15

Tylko kilku ludzi rozumie w pełni teorię względności. (Chciałbym porozmawiać z którymś z nich :))
   Po pierwsze: nie można osiągnąć prędkości światła!Prędkość światła jest asymptotą (trudne słowo). Załóżmy że obiekt ZBLIŻYŁ SIĘ do prędkości światła. Czas zwolni, ale nie stanie dla obserwatora na obiekcie.
   Po drugie: w granicznym HIPOTETYCZNYM (jeszcze trudniejsze słowo) przypadku osiągnięcia prędkości światła - czas staje, masa obiektu osiąga wartość nieskończoną (!) a długość obiektu osiąga ZERO!!! Wynika to z wzoru! Proszę teraz ponownie przemyśleć problem silników. ;)

ODPOWIEDZWydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę