Dodawanie komentarza

Do tematu: Idiotyczne rady

Komentarze do artykułu: Tabletki nasenne - obudź się!

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

Idiotyczne rady

~Marek

2006-05-06 12:49:48

Ja chodzę spać o 3, 4 rano, budzę się o 6, 7 i wcale to nie znaczy jestem wypoczęty i wieczorem wcześniej usnę. Tak jest od lat. Czuję się zmęczony, zły, roztrzęsiony, coraz łatwiej wpadam w złośc i depresję. łatwiej się stresuję, nie mogę się skoncentrować. Marzę o spaniu 8 godzin bez przerwy.
   Alkoholu nie piję, tabletek nasennych nigdy nie brałem i nie miałem nawet w domu. Ale muszę zacząć brac, bo lekarz mówi, że to jedynie mi pomoże.

ODPOWIEDZ

marek

~głupiutka

2006-05-15 16:45:24

nie śpisz bo nie chceż

ODPOWIEDZ

SEN

~Myszka

2006-05-17 20:21:17

Nie zapominajmy, ze kazdy z nas jest indywidualnym przypadkiem i trzeba wziac pod uwage wszystkie za i przeciw pigulkom nasennym - w wiekszosci przypadkow tabletki sa niewskazane ze wzgledu na dzialania uboczne i przyzwyczajenie, ktore czesto udawadniamy po kilku albo kilkunastu latach stosowania na calej populacji. a wiec nie siegajmy po jednej bezsennej nocy po pigulke - bo w wiekszosci przypadkow nastepnej nocy bedziemy spac dobrze.
   Tylko w przypadkach silnego stresu, ktoremu towarzyszyc moze kilkudniowa bezsennosc wskazana jest pomoc leku ale najdluzej 7-14 dni.
   Rowniez w skrajnych przypadkach bezsennosci jestesmy skazani na takie srodki, ale nalezy zwrocic sie o pomoc do lekarza, czesto specjalisty, ktory bedzie mogl odnalezc przyczyne. Wiedzmy, ze bezsennosc moze byc pierwszym objawem na przyklad nadcisnienia.
    Co do ilosci snu na dobe - czasami warto jest pocwiczyc spac krocej niz nam sie wydaje ze potrzebujemy - najczescie 6-7 godzin - po pewnym czasie przyzwyczaimy sie do takiej ilosci snu i bedziemy spac duzo efektywniej niz gdy to trwalo 8-9 godzin. A wiec jezeli mamy mniej czasu na sen - nie prosmy lekarza o proszki nasenne ale sami starajmy sie pocwiczyc spac krocej, na przyklad 6,5 godziny regularnie - w czasie wakacji - zycie stanie sie owocniejsze!
   
   

ODPOWIEDZ



Wydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.



Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę