Dodawanie komentarza

Do tematu: Spin

Komentarze do artykułu: Dziwne zachowanie wirnika

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

Spin

~Magnitudo

2007-09-23 12:34:59

1) Być może należałoby wyeliminować ewentualny wpływ elektrostatyczny lub magnetyczny jarzma na wirujący metalowy dysk, które to zjawisko pod nazwą „parallel path” zostało wykorzystane przez Josepha Flynn’a do zbudowania silnika elektromagnetycznego (free energy) o sprawności ponad 300%. Silnik przeszedł walidację i jest opisany na www.peswiki.com w linku „Top 100 Energy Technologies” oraz omawiany w grupie dyskusyjnej na portalu Yahoo, a patent został zakupiony przez koncern Boeinga. W związku z tym celowe byłoby wykonanie masywnych widełek z drewna.
   
   2) Jeśli wyniki doświadczeń potwierdzą się w przypadku drewnianych widełek to należałoby sprawdzić również, czy cały układ posiada zmniejszoną bezwładność liniową po kilku próbach, co miałoby polegać na umieszczeniu układu wirnika i stojana na wagoniku poddawanym działaniu stałej lub tej samej siły liniowej na kilkumetrowym odcinku toru jazdy, np. poprzez specjalną katapultę elektryczną lub sprężynową przypominającą katapulty używane na lotniskowcach. Po pokonaniu 2-3 metrów hak katapulty byłby automatycznie odczepiany (zatrzymywałby się), a wagonik poruszałby się dalej dzięki bezwładności (inercji). Interesujące byłyby wyniki badań inercji liniowej z wirnikiem ruchomym oraz nieruchomym. Już od dawna wiadomo, że pociski obracające się mają większy zasięg niż identyczne pociski nie wprawione w ruch wirowy w momencie opuszczenia lufy karabinu lub działa.
   
   Efekt „pamięci” rotora wiązałbym ze stanem wzbudzenia molekuł wirnika (wpływającym na inercję rotora i np. zmniejszającym jego moment bezwładności, który teoretycznie powinien być stały) określanym często stanem wysokospinowym, a w mniejszym stopniu efektem pamięci otoczenia (eteru). Eter w postaci pola kwantowego próżni (cząstek wirtualnych) niewątpliwie istnieje o czym świadczy efekt Casimira zaobserwowany przez holenderskiego fizyka w 1948 i potwierdzony dokładnymi metodami kilka lat temu, ale istnienie energii próżni (Zero Point Energy - ZPE; dawniej eter) jest rozpatrywane jako czynnik decydujący właśnie o poprawności teorii względności. Próby wyjaśnienia wpływu ZPE na inercję, teorię względności oraz grawitację są czynione przez fizyków USA na stronie: www.calphysics.org
   

ODPOWIEDZ



Wydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.



Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę