Dodawanie komentarza

Do tematu: efekty

Komentarze do artykułu: Dziwne zachowanie wirnika

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

efekty

~digicho

2006-03-29 01:59:19

Pomijając efekty dotyczące tarcia oraz zestawienia układu, wypisałem efekty, które wg mnie przyczyniają sie do dziwnych wyników
   
   - polaryzacja spinu cząsteczek rotora (dla fizyków szukaj: np. Alexander A. Shpilman-torsian waves http://www.amasci.com/freenrg/tors/spin1.html, oraz dla praktyków coś o "dzwonie" kup: "Supertajne bronie Hitlera cz. V" z listą nazwisk ludzi zajmujących się plaryzacją spinów)
   
   - efekt ciągnięcia eteru przez masę -w podejściu ZPE do eteru ważną rolę pełni wymiana energii układu z otoczeniem z czy to w postaci wirtualnych cząsteczek czy to ograniczenie na wielkości dozwolonych kwantów wymiany energii . Być może niższa energia powierzchniowa teflonu niż innych polimerów mniej ekranuje rotor, w związku z czym dla otocznia teflon ma jak gdyby większą "masę" niz pozostałe polimerty o tej samej budowie (najlepiej mi pasuje masa w ujęciu Frana de Aquino; o ekranowaniu na www.elo.com.br/~deaquino/ ).
   
   - elektret
   
   - efekt jednobiegunowego generatora Faradaya -obrót ładunków powoduje powstanie pola magnetycznego, zaś obracane pole magnetyczne wywołuje różnicę potencjałów miedzy osią a zewnętrzem rotora co ma dalsze konsekwencje elektromagnetyczne (http://depalma.pair.com/ i po polsku wprowadzenie http://www.zb.eco.pl/zb/48/nmachi1.htm)
   
   - godzina dnia i dzień miesiąca, czyli wpływy księżyca, kierunek obrotu względem absolutnej ramki odniesienia, itp - co się również wiąże z różną akumulacją ładunku elektrycznego w materiale - wpływ godziny dnia widać wyraźnie w pomiarach siły SEM elektretów granitowych w eksperymentach T.T. Browna http://www.soteria.com/brown
   
   jagen
   

ODPOWIEDZWydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę