Dodawanie komentarza

Do tematu: MATERIA nie ISTNIEJE!!!

Komentarze do artykułu: Albert Einstein i jego życiowy błąd

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

MATERIA nie ISTNIEJE!!!

~morfeusz

2006-04-06 07:05:19

mam pewną teorie. MATERIA NIE ISTNIEJE! nie ma jej, żyjemy w matrixie! mamy do dydpozycji tylko energię!
   pewnie gdybym był jakimś światowej sławy profesorem fizyki i wygłosił swoją teorię do tego przekonał kilku swoich sławnych kolegów uznano by ją za prawdziwą. dla mnie ona jest prawdziwa i słuszna w każdym calu.
   podam kilka przykładów.
   już starożytni grecy podejrzewali ze wszystko zbudowane jest z małych cząsteczek. w XX wieku wiedziano już że te cząsteczki składają się z mniejszych elementów, że każdy atom ma ma jakieś jądro które jest dziesiątki tysięcy razy mniejsze samego od atomu, że elektron jest lżejszy od protonu ok 2000 razy. taka była wiedza do niedawna. na dzień dzisiejszy fizycy podają że elektron nie jest jakąś maleńką kuleczką która lata po orbicie tylko bytem który może przyjmować różny stan i być w wielu miejscach jednocześnie. można zaobserwować skutki jego działania ale jeszcze nikomu nie udało się zobaczyć samego elektronu. podobnie sprawa ma się z protonem i neutronem które składają się z kwarków. i tu powstaje kolejne pytanie. skoro atom składa się z elektronów i jądra, jądro składa się z protonów i neutronów te z kolei z kwarków to do cholery z czego składają się kwarki, przecież to nie mogą być micro kuleczki. jakoś nie mogę sobie wyobrazić coś nieskończenie małego. ciekawym tworem jest neutrino, nie ma masy zapierdziela z prędkością światła i nic go nie może powstrzymać. czym jest neutrino i z czego jest zbudowane skoro ma tylko energię?
   Czy materia istnieje? Czy ktoś może mi podać jakąkolwiek cząstkę która byłaby materią?
   

ODPOWIEDZ

Eh,

~misio

2006-04-09 07:18:09

Neutrino ma masę bliską zeru, ale nie zerową. Nie porusza się z prędkością światła, tylko bodajrze z prędkością 9/10 c.
   
   A co do budowy kwarków - to są takie sfery, które posiadają jakąś "strukturę" - ISTNIEJĄ. Nie muszą być zbudowane z czegoś mniejszego. Wiem, dla takich pseudonaukowców jak Ty to trochę bolesne, ale nie żyjemy w matrixie. ;]

ODPOWIEDZ

do eh

~autor

2006-04-13 00:43:36

No toś walnął wykład chłopie. Jak można zrozumieć „Neutrino ma masę bliską zeru, ale nie zerową” pojęcie względne.
   „A co do budowy kwarków - to są takie sfery, które posiadają jakąś "strukturę"”. Jakąś? Po pierwsze w fizyce nie używa się takich słów „jakąś, bodajże” po drugie, jeśli ma sferę to tylko są dwie możliwości, sfera fizyczna zbudowana z mniejszych cząstek lub sfera energetyczna która jest polem czyli energią. Stawiam na drugie. Wielu naukowców nie chętnie się do tego przyznaje ale rzeczywiście może być tak jak pisze „morfeusz” że cząsteczki które obserwujemy są tworem energii.
   

ODPOWIEDZ

Autorze,

~misio

2006-04-14 04:44:38

Neutrino MA masę. http://www.fizyka.net.pl/index.html - znajdź tu artykuł o neutrina i rozwiej swoje wątpliwości. :)
   
   Zaś jeśli chodzi o sferyczność kwarku - punktem być nie może, więc jest sferyczny. A czy ma ona charakter energetyczny czy korpuskularny - tego nie wiemy.
   

ODPOWIEDZ

MATERIA to energia

~E=Mc2

2006-08-18 16:17:42

Do takich samych wniosków jak, autor tej teori doszedłem już 10 lat temu.
   Faktycznie nie ma materi!!!
   Jest tylko energia, a dokładnie stan skupienia energi w określonym czasie.
   Zreszta czas to też względne pojęcie, bo on nie jest liniowy, co więcej może nawet nie być ciągły.
   Samo życie to również forma energi, ale na różnych planach astralnych.
   Naukowcy, którzy wymyślaja swoje teorie, to" banda chłopaczków, która po urwaniu 6 nóg pająkowi stwierdza że traci on słuch i nie może dalej reagować na polecenie pająk idź!"

ODPOWIEDZ

tak naprawde

~xyz

2006-09-03 01:54:06

nie do konca jest pewne czy neutrino ma mase polecam artykul
   
   http://serwisy.gazeta.pl/nauka/1,34144,93598.html?as=1&startsz=x

ODPOWIEDZ

materia nie istnieje

~Józef

2008-05-12 13:26:37

Świat poznajemy w czasie. Ale zarówno istnienie czasu, jak materii może być doświadczeniem subiektywnym. Zobaczmy, co się dzieje przy oglądaniu filmu. Pojedyńcze klatki szybko przesuwające się przed naszymi oczami odbieramy jako ruch. Podobnie świat może być dawany naszemu poznaniu porcjami. Myślę, że stworzenie świata przez Boga, to jest nieustanne stwarzanie i dawanie naszym zmysłom świata i czasu, który odbieramy tak jak film. Materia w rzeczywistości nie istnieje, jest stwarzana dla naszych zmysłów, tam gdzie patrzymy świat dla nas istnieje, tam gdzie go badamy istnieje, gdy nie patrzymy i go nie badamy w żaden sposób, to świat nie istnieje. Pan Bóg świat dla nas stwarza, jako środowisko zbawienia.

ODPOWIEDZ

materia ,a co to jest ?

~andi

2009-04-17 22:06:10

wypowiadając slowo materia nikt nie wie co to jest ,ponieważ nie z naszego świata to pojęcie.Nasz swiat to świadomość i tylko to znamy bo w swiadomosci zatopieni jestesmy i swiadomością jesteśmy.o materii energii czasie możemy zapisywać na tablicy wiele znaków.ale i tak zawsze bedziemy po innej stronie bezpośredniego odbioru.to niedostepne byty.nie dotkniemy

ODPOWIEDZ

"MATERIA nie ISTNIEJE!!! "

~Buras

2009-05-03 01:45:46

Ciekaw jestem czy którykolwiek z tu wypowiadających się Panów jest Profesorem Fizyki...
   
   Wydaje mi się ,że internet jest "zaśmiecony" właśnie przez takich baranów jak Wy [Mowa tu o autorze i innych sławicielach tej teorii]
   
   Wyobraźcie sobie ,że jakiś dzieciak ,który jest szczerze zainteresowany fizyką , w poszukiwaniu ciekawych informacji ,trafia właśnie na tą stronę... I co?
   
   Czyta o tych Waszych domysłach [podanych jako fakt?!] I wyrabia sobie opinie na podstawie wypowiedzi "FACHOWCÓW" ...

ODPOWIEDZ

a co to jest materia?

~andi

2009-07-01 18:48:12

To, co obserwujemy jako materialne ciała i siły, jest niczym więcej niż kształtami i wariacjami w strukturze przestrzeni. Cząstki są jedynie schaumkommen (pozorami). [dosł. "mydlinami", przyp. SasQ]
   (Erwin Schrödinger) ..to dla pana Burasa.Jest to cytat zaczęrpnięty od twórcy mechaniki kwantowej .Mogę pana odeslać do ciekawych wypowiedzi współczesnych fizyków.Nie odnoszę się do przeczytanych tu wypowiedzi na temat materii.
   

ODPOWIEDZ

nauka

~Goya

2010-01-27 21:47:09

Polecam filmik, mówi o tym samym...
   www.youtube.com/watch?v=JbrnPbenXlY

ODPOWIEDZ



Wydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.



Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę