Dodawanie komentarza

Do tematu: apostoł Judasz

Komentarze do artykułu: Apokryf Judasza ujawniony

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

apostoł Judasz

~willi

2006-04-14 22:53:17

ta ewangelia to wyższy stopień wtajemniczenia w Chrześcijaństwo.Cztery kanoniczne to taka "szkółka niedzielna" dla początkujących.Kościół zawsze miał ludzi za tępą masę i sam decydował co mają wiedzieć.Dlatego wybrano 4 ewangelie a inne odrzucono.Kto myślał inaczej albo chciał wiedzieć wiecej-tego na stos.Dla potrzeb swojej polityki stworzyli zdrajcę Judasza-aapomnieli o podstawowej zasadzie prawa Audiatur et altera pars-wysłuchajmy i drugiej strony.Potrzeba było aż Reformacji by chrześcijanom-konkretnie kościoła protestanckiego wolno było samemu szukać Prawdy.Moim zdaniem odkrycie Ewangelii Judasza to największe wydarzenie w Kościele od czasu Biblii z Wartburga.Gdyby Luter żył napewno rozgłosił by tę Ewangelię.Teraz możemy spokojnie wejść o stopień wyżej w Tajemnicę jaką jest nasz Przyjaciel i Mistrz-Jezus.

ODPOWIEDZ

ewangelia Judasza

~miki

2006-04-15 11:00:00

ta ewangelia pochodzi z wczenego okresu w historii chrzescijanstwa, jesli wspomina ja Ireneusz, mogla byc znana juz ok 100 roku lub wczesniej...Tylko przypadek , pieniadze lub zbrojne ramie wyznawcow Pana zdecydowaly ze wyscig wygraly 4 tzw ewangelie kanoniczne, tymczasem czesto intelektualnie ciekawsze sa te tzw apokryficzne. skad ja mam wiedziec kto mial w tych rozgrywkach racje? w pierwszych wiekach chrzescijanstwa biskupi i poszczegolne gminy wyklinaly siebie nawzajem,az w koncu wladza cesarska zadzialala i zaczela dbac o to, by kacerzy bylo jak najmniej

ODPOWIEDZ

apostoł Judasz

~Lesiu

2006-04-19 15:00:53

Wg mnie niczego nie mozna wykluczyc ... wierze . . . ale mam swoj rozum i pomyslcie ze z tym wszystkim cos nie tak.??? wszedzie w kazdej kulturze pojawia sie motyw latajacych BOGOW (jesli ktos czyta Danikena to wie ) i w tym przypadku napewno tak jest ... wszystko wyjasni sie niedlugo ... i nikt nie wie kiedy , tak naprawde czy jest kalendarz aztekow czy nie JEZUS (SET)
   powiedzial "nie znacie dnia ni godziny " a wiec pozostaje nam czytac
   a zaloze sie ze wszystkie ewaangelie maja w sobie klamstwo a to jest prawdziwe ,tylko po co po 2000 tys lat zmieniac szczegoly .. to tak jakby babki rydzykowe nawracac :P my szarzy ludzie mamy dostep do 10% przekazow ewangelistow :) tak jest i tak bedzie (EVIL NEVER DIE )

ODPOWIEDZ

Teologa dajcie nam, dajcie...

~Maluczki

2008-05-11 09:20:37

Dlaczego nie pojawi się jakiś autorytet, który z pozycji swojej nie podejmie dyskusji i wyjaśni nam maluczkim o co tu w tym wszystkim chodzi?

ODPOWIEDZ



Wydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.



Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę