Dodawanie komentarza

Do tematu: jak woda może mieć 316 st C?

Komentarze do artykułu: Czerwony deszcz - krew obcych?

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

jak woda może mieć 316 st C?

~markus

2006-06-10 13:34:07

powyżej 100 st Celsjusza to para wodna.
   przegrzana para wodna, pod ciśnieniem może miec wyższą temperaturę.
   ale to już nie woda ...
   
   tak jakbyśmy powiedzieli, że woda ma temperaturę minus 40 stopni Celsjusza :)

ODPOWIEDZ

Cisnienie i podstawówka...

~Hunt

2006-06-11 16:53:58

Proponuje wrócić do podstawówki.... Wszystko zależy od cisnienia, im wyższe w tym wyższą teperature woda może osiągnąć bez wrzenia a tym samym bez parowania... To działa tak samo w drugą strone im niższe cisnienie tym woda szybciej wrze, tak więc woda może mieć i 400 stopni celcjusza i minus 40... a wiąże się to z napięciem powierzchniowym.... ehhh...

ODPOWIEDZ

Przepraszam

~Hunt

2006-06-11 17:01:50

Mój bład, nie doczytałem...

ODPOWIEDZ

Ściśle mówiąc, woda może mieć

~rett

2006-06-12 22:34:47

316 C, pod warunkiem, że ciśnienie wynosi 110 ata. Raczej trudno szukać takich warunków w atmosferze ziemskiej albo przestrzeni kosmicznej, poza incydentalnym wzrostem tych parametrów przed czołem meteorytu. Można zaś oczekiwać, że na dnie oceanu tak gorąca woda występuje - wystarczy głębokość 1100 m i źródło lawy. Ogólnie zaś mówiąc, po prostu nie wiadomo, jak powstało życie, i odsuwanie problemu gdzieś tam w Kosmos nie jest procedurą naukową - ale jedynie spekulacją. Dodanie następnej niewiadomej nie rozwiązuje równania!

ODPOWIEDZ

316 c

~Raziel

2006-10-14 11:49:59

a kto powiedział że jak woda ma 100 c to juz jest sama para

ODPOWIEDZ

Woda może mieć temp. 316 st.

~M.

2009-04-25 22:34:54

Jeżeli może się zagotować w 32 stopniach, a nawet mniej, to dlaczego nie może osiągać temperatury 316 stopni? Wszystko zależy od ciśnienia.

ODPOWIEDZ



Wydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.



Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę