Dodawanie komentarza

Do tematu: Pluton w obliczeniach

Komentarze do artykułu: Pluton nie jest planetą

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

Pluton w obliczeniach

~KaM

2006-09-24 02:12:00


   Dzisiaj mija miesiąc od tej decyzji. Tak wiele wskazuje na to, że przy pomocy Plutona można przeniknąć wgłąb obserwowanej obecnie konstrukcji naszego Układu Planetarnego. Opisywać jego horyzonty i całą planetarną "panoramę".
   
   NOWY UKŁAD PLANETARNY
   
   Nowy Układ Planetarny, liczący od 24 sierpnia 2006 r osiem planet, ujawnia jakieś dziwne "symetrie". Dokonując bardzo uproszczonego, schematycznego jego zapisu parami według wzoru :
   
   Me x N x Z x S) : (W x U x Ma x J) = 1
    czyli
   ``````!--------------------------------------------------!
   ````````````````!---------------- ------!
   S - - Me - - W - - Z - - Ma - - J - - S - - U - - N
   `````````````````````!------!
   ```````````!------------------------------------!
   
   zauważamy, że "promień tej symetrii" przebiega pomiędzy Marsem i Jowiszem, gdzie obecnie krążą planetki. Istnieje matematyczny model Systemu, który precyzyjnie potwierdza te informacje (nie podaję adresu strony ze względów regulaminowych). Podobną sytuację można zauważyć, jeżeli w miejsce "promienia" wprowadzimy pozycję X o parametrach opisanych na w/w stronach. Wtedy nasza planeta Ziemia jest w miejscu drugiego "promienia symetrii"
   
   ```````!--------------------------------------!
   S - - - Me - - - W - - - Z - - - Ma - - - X- -
   ``````````````!-----------------!
   
   Wynika to z tego, że również (Me x X) : (W x Ma) = 1. Czy jest to może jakiś ślad dawnej historii ? W matematycznym modelu Systemu, w którym bierze udział 9 dotychczasowych planet, Pluton odgrywa istotną rolę :
    Ma^2 : P = sqr Fi^7
   
   Można ten wzór wykorzystać do bardzo ciekawego obliczenia, polegającego na ustaleniu takich przyszłych czasów obiegu 9 dotychczasowych planet, które w tym skomplikowanym wzorze dadzą ostateczny rezultat też równy 1. Może to nastąpić w procesie spokojnej, proporcjonalnej do upływu czasu ewolucji całego Układu wtedy, gdy czas obiegu Plutona (TP) wyniesie 17 220.9268 dni ziemskich. Będzie to wtedy równocześnie czas obiegu Marsa do drugiej potęgi - z tego TMa wynosi 131.2285287 dni. Obliczone czasy obiegu T pozostałych planet będą proporcjonalnie mniejsze od tych z tabeli na stronie internetowej. Wszystkie przedstawione wyżej planetarne kalkulacje można teraz zapisać kilkuczłonowym ale już prostym jednym równaniem .
   
    (Me*N*Z*S*Ma) : (W*U*J*P) = 1 = (Me*N*Z*S) : (W*U*Ma*J) = (Me*X) : (W*Ma)
   
   Równanie to jest w całości spełnione dla wszystkich przyszłych (obliczonych) czasów obiegu planet (np T Ziemi wyniesie wtedy 69.55219459 dni). Ponieważ w pierwszym członie równania zachodzi bardzo ciekawa, opisana już wcześniej, relacja TP = T^2Ma, to wprowadzając ją w to miejsce, otrzymujemy w wyniku prostego przekształcenia rezultat (Me x N x Z x S) : (W x U x Ma x J) czyli identyczny jak w członie drugim równania (po 1).
   
   Czy wynika z tego jakiś kolejny wniosek dotyczący realnego działania matematycznej logiki w przedstawionym schemacie naszego Systemu Planetarnego ? Może w wymiarze samego rezultatu taki, że dopiero za jakiś baaardzo długi czas równanie, w którym występuje osiem planet będzie tożsame z równaniem Układu uwzględniającego również obecność Plutona. Czy z tego powodu obiekt ten ma już stałe miejsce w różnych planetarnych kalkulacjach niezależnie od tego jakiej będzie podlegał definicji ?
   
   Jeżeli moje rozumowanie jest poprawne, to wykluczony "z towarzystwa" Pluton jeszcze długo może "orbitować" wokół tych planetarnych zależności Układu. A może uda się szybciej, przy pomocy większych systemów obliczeniowych, rozwikłać zagadki powstania, historii i ewolucji naszego kosmicznego środowiska ? Aby dowiedzieć się co te planetarne zawiłości oznaczają .
   
   

ODPOWIEDZ



Wydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.



Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę