Dodawanie komentarza

Do tematu: Pluton

Komentarze do artykułu: Pluton nie jest planetą

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

Pluton

~Rozbójniczka

2007-05-14 14:16:24

Moim zdaniem Pluton to i tak i tak jest planetą.
   Nie wiem po co teraz się nad tym głowią i mącą ludziom w głowach.
   Pluton zawsze był planetą karłowatą to czemu niby teraz ma być "planetą karłowatą czyli nie planetą"?
   No sami się zastanówcie.
   Ma jeden księżyc - a ponoć planety mają księżyce a nie "nie planety", prawda?
   Nie słyszałam nigdy o np. gwieździe z księżycem.
   Obiło mi się o uszy, że TYLKO planety mają naturalnego satelitę (1 lub wiecej).
   Chociaż Merkury i Wenus ich nie mają.
   Jeśli coś planetą nie jest (jak domniemany Pluton) to niby czemu ma swoją orbitę i ksieżyc?
   "Planeta karłowata" mówi moim zdaniem samo za siebie, że to JEST planeta, tylko mała.
   Ci naukowcy moim zdaniem mogliby zająć się czymś mądrzejszym niż szukaniem dziury w całym.
   Czy to logiczne?
   Przez tysiące lat Pluton był nazywany planetą, a teraz ludzie to zmieniają.
   Czemu nie chcą ujawnić np. prawdziwej daty urodzenia Chrystusa?
   Bo powszechnie znana data jest błędna (tak mówi moja katechetka).
   A wracając do Plutona:
   Ma ksieżyc, ma orbitę, a że jest ok. połowę mniejszy od merkurego to świadczy tylko o tym, że jest karłem. Czy człowiek-karzeł to nie człowiek?
   Człowiek.
   Skoro najmniejszą planetę nazywają "nie planetą" czemu największej - Jowisza - też tak nie nazwą?
   "Nie planeta", bo za duży?
   Wiem, że to popadanie z jednej skrajności w drugą, ale taka prawda.
   Takie jest moje zdanie.

ODPOWIEDZ

Popieram

~Aneta

2009-11-29 07:14:50

Zgadzam się z Twoją opinią i ja popieram.
   Naukowcy powinni zająć się czymś bardziej pożytecznym dla Świata i społeczeństwa niż burzyć ład i porzadek!!!!
   Wczoraj mój 8 letni syn rozpentał BURZĘ w domu.
   Musiał udowodnić dziadkowi że nie ma racji iż Układ Słoneczny na planet jest 9 ,tylko 8.
   Może za jakiś czas KTOŚ MĄDRY stwierdzi iż Holokaust to tylko incydent a nie Ludobujstwo
   Historia historią dochodzą nowe fakty poco niszczyć to co prawdziwe.
   Komu przeszkadzał Pluton w układzie Słoneczym że postanowił się go pozbyć.
   
   

ODPOWIEDZ



Wydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.



Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę