Dodawanie komentarza

Do tematu: Moment pędu nie pozwala

Komentarze do artykułu: Ziemia jak piłka - może się przewrócić

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

Moment pędu nie pozwala

~Fizyk

2006-09-06 03:31:20

Oś obrotu Ziemi jest stabilizowana przez moment pędu jaki ma nasz glob.
   
   Choć zmiana rozkładu masy Ziemi (a tym samym zmiana tensora momentu bezwładności)
   jest możliwa, to bez drastycznych impulsów, w rodzaju zderzenia z Księżycem,
   zjawiska takie "Alaska na równiku" nie występują.
   
   Polecam elementarną teorię wirującego bąka wszystkim geofizykom
   - i to zanim zaczną wypisywać bzdury.
   
   Nota bene, zmiana osi rotacji o 90 stopni jest równie prawdopodobna
   jak to że Ziemia zderzy się ze Słońcem... - w obu przypadkach to właśnie
   moment pędu ("spinowy" dla ruchu dobowego, orbitalny dla rocznego)
   zabezpiecza nas przed chaosem.
   
   

ODPOWIEDZ

HM

~Sidol

2006-09-06 05:40:42

Pamie Fizyku.
   Jak wytlumaczy pan zmienione magnetycznie probki?
   Zgadzam sie, ze to co wypisuja to przesada. Jednak teza "malego" przemieszczenia wydaje sie mniec w sobie pierwiastek prawdy.
   Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

To bardzo zachowawcze

~RT

2006-12-10 04:05:08

To co Pan twierdzi,stawia Pana w rzędzie z osobami które obstawały przy tym że z nieba nie mogą spadać kamienie a na Marsie nie ma ciekłej wody!.Trochę pokory i otwartości wobec nowych idei a nawet faktów! .Zbieżność podobieństw mitów z różnych stron Świata na temat Potopu nie jest zapewne przypadkowa.A i z tą bezwładnością też nie jest tak jak Pana nauczono(vide opracowanie Pana Łągiewki nt. bezwładności układu trzech ciał i jego praktyczne wykorzystanie w prototypach zderzaków samochodowych i hamulców wind).Pan (i my wszyscy)nie wie wszystkiego.Pan tylko lepiej uczył się w szkole i lepiej zapamiętał to czego się uczył.Przez to nabrał Pan nieuzasadnionej wiary w to że wszystko już zostało wyjaśnione i kropka.Powtórzę:więcej otwartości.W USA odkryto szczątki ludzkie których datowanie wykazało że były duuużo starsze niż ślady tzw.rdzennych(indiańskich) osadników a dotego jak na złość rysy odtworzone z czaszki były podobne do europejskich!.Efekt był taki że miejsce znaleziska(z poparciem władz stanowych i federalnych oraz z nakazu Sądu Najwyższego USA) zostało zasypane ponad dwoma tyś.ton ziemi i skał tylko po to,by nie naruszyć poprawności politycznej i nie podważyć zwyczajowych twierdzeń do prawa Indian do ich ziemi.Prawda jest zawsze przed nami.Trzeba tylko mieć odwagę zadawać (czasami pozornie niemądre) pytania i nie zamykać się w skorupce skostniałych poglądów.Jeżeli to nieprawda przyszłość i tak pokaże kto miał rację,ja czy Pan!.Wszystkiego Najlepszego w nadchodzącym Nowym Roku,Panu i wszystkim internautom!.

ODPOWIEDZ

???

~xxx

2007-01-06 12:40:10

Zmienione magnetycznie próbki mogą być efektem zmiany polaryzacji biegunów magnetycznych Ziemi, a nie obrócenia samej Ziemi.

ODPOWIEDZ

Szara masa - RT

~krami

2007-01-15 00:29:59

Na takich jak Pan RT nie ma słów i nie warto nawet polemizować. Poprostu, na nieszczęście jest zdecydowanie wiecej ludzi którzy chcą poprostu wierzyć niż wiedzieć. I Pan należy do ludzi którzy chcą wierzyć... No comment ;)

ODPOWIEDZWydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę