Dodawanie komentarza

Do tematu: nie zgadzam się

Komentarze do artykułu: Czy można umrzeć ze starości?

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

nie zgadzam się

~józiu

2006-11-15 10:37:21

Istnieje śmierć ze starości. Słyszałeś o telomerach? W pewnym momencie nie następuje regeneracja organizmu i człowiek umiera, np. we śnie. Lekarze nie są w stanie stwierdzić innej przyczyny zgodnu niż na skutek wieku. Człowiek był zdrowy, nie miał utajonych chorób, a jednak mu się umarło... No cóż... miał 95 lat.

ODPOWIEDZ

telomery to lipa

~gk

2006-12-10 03:05:54

Gdyby fajtycznie tak było, to nowotwory nie mogłyby się rozwijać. Nowotwór to mnożące się bez końca komórki - gdyby telomery naprawdę miały możliwość ograniczania mnożenia się komórek to nowotwory by się same zatrzymywały.

ODPOWIEDZ

Telomeraza

~qiu65

2009-02-05 22:07:24

W komórkach nowotworoych obecna jest telomeraza, która "dobudowuje" odcinki telomerowe po podziałach komórkowych. Stąd ta "nieśmiertelność" nowotworu. W ludzkim organizmie brak telomerazy. Jest ona obecna jedynie w komórkach macierzystych (m.in. szpiku kostnego).

ODPOWIEDZ



Wydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.



Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę