Dodawanie komentarza

Do tematu: kilka tysięcy lat??

Komentarze do artykułu: Czy Ziemia zwariuje?

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

kilka tysięcy lat??

~luklow

2007-11-06 22:19:47

ostatnio czytałem o geologu który odkrył zastygnięta lawę ileść lat temu, w której niedalekiej odległości od siebie całe płaty tych law, miały przeciwna polaryzację, co oznacza że zastygały w czasie gdy pole magnetyczne ziemi miało przeciwne zwroty. najlepsze jest to że znaleziono takie anomalie w jednej lawie, lawa mogła zastygac max kilka dni, co oznacza że przeciwne bieguny były w przeciągu tego czasu. Oznacza to że do totalnej zmiany biegunów mogło dojść w przeciągu 48 godz. Tak naprawdę proces przebiega powoli, najpierw pole magnetyczne słabnie i zaczyna być poskręcane, potem pojawiają sie anomalie biegunowe, ale wychodzi na to że sam proces całkowitej zmiany zajmuje max 48 godz. Czy to prawda, zobaczymy :)

ODPOWIEDZ

jazda...

~peacemaker

2007-11-07 00:10:19

Samo takie magnetczne "przedstawienie" moze sie odbic na psychice ludzi ktorzy moga tracic przez to orientacje w otoczeniu ,czy tez bezposredni wprowadzac zaklucenia w pracy muzgu o ile to mozliwe.
    Napewno kazdy jak byl maly probowal nie raz krecic sie do okola az zaczelo mu sie krecic w glowie.Wyobrazcie sobie tak przez 48h

ODPOWIEDZ

peacemaker mam lekarstwo

~Maniek

2007-11-14 02:22:45

musisz sie narąbać to zacznie ci sie kręcić w drugą stronę i wtedy będziesz chodził prosto ;)

ODPOWIEDZ

Masz zupełną rację !!

~Wojox

2008-10-08 15:44:27

Sama zamiana biegunów potrwa szybko (max 48 godz.). Gdyby trwała tysiące lat, jak piszą oszołomy, życie na ziemi byłoby zabite przez promieniowanie kosmiczne i działanie naszego słońca. Naukowcy lubią się tylko mądrzyć, a w obecnych czasach zamulają umysły "maluczkich"....

ODPOWIEDZWydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę