Dodawanie komentarza

Do tematu: Nie na temat ale przeczytajcie

Komentarze do artykułu: Dziwna zorza na Saturnie

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

Nie na temat ale przeczytajcie

~....................

2008-12-22 20:55:33

"O wypłatę odszkodowań obywatelom amerykańskim rząd PRL zadbał w 1960 roku. Układ między rządem PRL a rządem Stanów Zjednoczonych w sprawie zaspokojenia roszczeń został zawarty 16 lipca, a 29 listopada podpisano dodatkowy protokół. Na mocy tych umów Polska wypłaciła rządowi Stanów Zjednoczonych sumę 40 mln USD "na całkowite uregulowanie i zaspokojenie wszystkich roszczeń obywateli Stanów Zjednoczonych, zarówno osób fizycznych, jak i prawnych, do Rządu Polskiego z tytułu nacjonalizacji i innego rodzaju przejęcia przez Polskę mienia oraz praw i interesów związanych lub odnoszących się do mienia . Układ obejmował wszelkie roszczenia powstałe do dnia jego wejścia w życie (co nastąpiło z dniem podpisania). Spłata owych 40 mln USD nastąpiła w ratach w ciągu 1961 roku. Nadzór nad wykonaniem umowy sprawował pełnomocnik ustanowiony w ambasadzie amerykańskiej w Warszawie. Polskie Ministerstwo Finansów oprócz przekazania rządowi amerykańskiemu kwoty odszkodowań dostarczało również wszelkich informacji na temat przejętego mienia, pomocnych przy rozdziale odszkodowań pomiędzy poszkodowanych (np. danych o przedwojennych cenach gruntów rolnych i leśnych, placów miejskich, budynków mieszkalnych, przedsiębiorstw i zakładów rzemieślniczych). Strona amerykańska miała obowiązek przed wypłatą odszkodowań ustalić tytuły prawne oraz wartość roszczenia. Ministerstwo Finansów dostarczało przy tym informacji, w jakim stanie znajdowała się dana nieruchomość po zakończeniu działań wojennych. Chodziło o to, aby Polska nie odpowiadała materialnie za zniszczenia wojenne. Przy ustalaniu wysokości odszkodowań uwzględniano zadłużenie przedsiębiorstw i innych nieruchomości. Strona amerykańska zobowiązała się - w przypadku uznania danego roszczenia za wiarygodne - dostarczyć stronie polskiej oryginalne dokumenty, z których ono wynika, oraz oświadczenie podpisane przez uprawnionego o uzyskaniu zaspokojenia. Rząd Stanów Zjednoczonych zobowiązał się na mocy układu, że nie będzie popierał roszczeń obywateli Stanów Zjednoczonych wobec Polski, a gdyby takie roszczenia zostały wysunięte - mają być odesłane władzom amerykańskim."
   
   I teraz ważne - Cała ta dokumentacja powinna się znajdować w resorcie finansów. Próbę odnalezienia tych dokumentów podjęto na początku prac nad ustawą o rekompensatach. I cisza. Nikt więcej w czasie prac rządowych na ten temat nie wspominał.
   GDZIE PODZIAŁY SIĘ TE DOKUMNETY! KTO JE WYPROWADZIŁ Z MINISTERSTWA FINANSÓW?
   
   
   
   

ODPOWIEDZ

Jak to kto -najlerszy wywiad

~krys

2008-12-23 14:34:12

na świecie -nic nie dzieje się przypadkiem ,a ilu Polaków rządzących Polską ma polskie korzenie ,a z czego żyją władze przedsiębiorstwa "Holokaust",a po co szkaluje się polaków na świecie.To kochani jest wojna ,terroryzm w postaci marketingu celem zdobyczy /finansowych ,terytorialnych /chodzi o złamanie morale narodu by go ujarzmić wmawiając mu wszystko najgorsze ,temu to służy.Nie mogę patrzeć na naszą naiwność która z następnych pokoleń Polaków zrobi parobków niewolników,po co niszczą nasze zakłady pracy i przejmują gospodarkę ,te wszystkie mowy są kamuflażem nie bądżcie Polacy naiwni.

ODPOWIEDZWydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę