Dodawanie komentarza

Do tematu: no to policzmy

Komentarze do artykułu: Fałsz śmiertelnej grypy zbiera swoje żniwo

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

no to policzmy

~Olaf

2009-10-31 00:38:52

"Na grypę zwaną popularnie świńską zmarło dokładnie 4999 osób"
   "Wirusem A/H1N1 zaraziło się w sumie ponad 414 tys. osób"
   To daje śmiertelność 4999/414000=1,2%
   
   "W przypadku zwykłej grypy śmiertelność waha się w granicach od 0,1 do 0,4%"
   Czyli świńska grypa jest 3 do 12 razy bardziej śmiertelna. I kto tu manipuluje?
   

ODPOWIEDZ

Czytaj dokładnie

~Lilith

2009-11-01 15:03:36

autor pisze: "jeśli brać pod uwagę o s t a t n i e d a n e o p u b l i k o w a n e p r z e z b r y t y j s k i e ministerstwo zdrowia (7,447 zakażonych osób i 7 przypadków śmiertelnych), umieralność związana ze "świńską grypą" wynosi n a W y s p a c h niespełna jedną dziesiątą procenta (0,09%)."
   
    Co do reszty: nie ma jasności ile osób jest zarażonych, bo nie wszyscy zarażeni chorują, nie wszyscy chorujący się zgłaszają do lekarza. W ogóle nie wiem jak można podać ilu jest zakażonych, można chyba podać tylko ile osób się zgłosiło do lekarzy.
   Wiadomo natomiast dokładnie ile zmarło, natomiast nie pewności, że wszyscy na świńską grypę. Wcześniej autor podaje, że do statystyk wliczano też zgony z innych przyczyn. Trudno więc wyliczenia oparte na tych danych uznać za miarodajne.
   
   

ODPOWIEDZWydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę