Dodawanie komentarza

Do tematu: 安i皻o Niepodleg這軼i

Komentarze do artyku逝: Profesor Maria Majewska o szczepionkach

POKA WSZYSTKIE W﹗KI

安i皻o Niepodleg這軼i

~Jan

2009-11-11 06:09:50

11 listopada – 安i皻o Niepodleg這軼i

“Jestem Polakiem – to znaczy, 瞠 nale輳 do narodu polskiego na ca造m jego obszarze i przez ca造 czas jego istnienia, zar闚no dzi, jak w wiekach ubieg造ch i w przysz這軼i; to znaczy, 瞠 czuj sw 軼is陰 陰czno嗆 z ca陰 Polsk: z dzisiejsz, kt鏎 b康 cierpi prze郵adowanie, b康 cieszy si strz瘼ami swob鏚 narodowych, b康 pracuje i walczy, b康 gnu郾ieje w bezczynno軼i, b康 w ciemnocie swej nie ma nawet poczucia narodowego istnienia; z przesz陰 z t, kt鏎a przed tysi帷leciem d德iga豉 si dopiero, skupiaj帷 ko這 siebie pierwotne, pozbawione indywidualno軼i politycznej szczepy, i z t, kt鏎a w po這wie przebytej drogi dziejowej rozpo軼iera豉 si szeroko, grozi豉 s御iadom sw pot璕 i kroczy豉 szybko po drodze cywilizacyjnego post瘼u, i z t, kt鏎a p騧niej stacza豉 si ku upadkowi, zag豉d pa雟twa, i z t, kt鏎a p騧niej walczy豉 bezskutecznie o wolno嗆 i niezawis造 byt pa雟twowy; z przysz陰 wreszcie, bez wzgl璠u na to, czy zmarnuje ona prac poprzednich pokole, czy wywalczy sobie w豉sne pa雟two, czy zdob璠zie stanowisko w pierwszym szeregu narod闚.

Wszystko, co polskie jest moje. Wolno mi by dumnym z tego, co w Polsce jest wielkie, ale musz przyj望 i upokorzenie, kt鏎e spada na nar鏚 za to, co jest w nim marne.

Jestem Polakiem – wi璚 ca陰 rozleg陰 stron swego ducha 篡j 篡ciem Polski, jej uczuciami i my郵ami, jej potrzebami, my郵ami, jej potrzebami, d捫eniami i aspiracjami. Im wi璚ej nim jestem, tem mniej z jej 篡cia mi obcem i tem silniej chc, 瞠by to, co z w mym przekonaniu uwa瘸m za najwy窺zy wyraz 篡cia, sta這 si w豉sno軼i ca貫go narodu.

Jestem Polakiem – wi璚 mam obowi您ki polskie: s one tym wi瘯sze i tym silniej si do nich poczuwam, im wy窺zy przedstawiam typ cz這wieka”.

ODPOWIEDZ

Re:Jan.

~Krystyna

2009-12-02 19:36:26

Dziekuje za przekazanie swoich mysli.odczuc.Rowniez i ja jestem dumna,ze jestem Polka.Bronie na kazdym kroku Naszego Kraju,ktory jest szkalowany przez "pisarzy",lub osoby antypolskie w swiecie.Oby wiecej bylo Polakow ,takich jak Pan.Serdecznie pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialno軼i za tre軼i  zamieszczane przez u篡tkownik闚 tej瞠 strony. Osoby zamieszczaj帷e wypowiedzi naruszaj帷e prawo lub prawem chronione dobra os鏏 trzecich mog ponie嗆 z tego tytu逝 odpowiedzialno嗆 karn lub cywiln.

Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanis豉w Michalkiewicz
Nasze kana造 RSS:
g堯wny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofert