Dodawanie komentarza

Do tematu: ¦wiêto Niepodleg³o¶ci

Komentarze do artyku³u: Profesor Maria Majewska o szczepionkach

POKA¯ WSZYSTKIE W¡TKI

¦wiêto Niepodleg³o¶ci

~Jan

2009-11-11 06:09:50

11 listopada – ¦wiêto Niepodleg³o¶ci
   
   “Jestem Polakiem – to znaczy, ¿e nale¿ê do narodu polskiego na ca³ym jego obszarze i przez ca³y czas jego istnienia, zarówno dzi¶, jak w wiekach ubieg³ych i w przysz³o¶ci; to znaczy, ¿e czujê sw± ¶cis³± ³±czno¶æ z ca³± Polsk±: z dzisiejsz±, któr± b±d¼ cierpi prze¶ladowanie, b±d¼ cieszy siê strzêpami swobód narodowych, b±d¼ pracuje i walczy, b±d¼ gnu¶nieje w bezczynno¶ci, b±d¼ w ciemnocie swej nie ma nawet poczucia narodowego istnienia; z przesz³± z t±, która przed tysi±cleciem d¼wiga³a siê dopiero, skupiaj±c ko³o siebie pierwotne, pozbawione indywidualno¶ci politycznej szczepy, i z t±, która w po³owie przebytej drogi dziejowej rozpo¶ciera³a siê szeroko, grozi³a s±siadom sw± potêg± i kroczy³a szybko po drodze cywilizacyjnego postêpu, i z t±, która pó¼niej stacza³a siê ku upadkowi, zag³adê pañstwa, i z t±, która pó¼niej walczy³a bezskutecznie o wolno¶æ i niezawis³y byt pañstwowy; z przysz³± wreszcie, bez wzglêdu na to, czy zmarnuje ona pracê poprzednich pokoleñ, czy wywalczy sobie w³asne pañstwo, czy zdobêdzie stanowisko w pierwszym szeregu narodów.
   
   Wszystko, co polskie jest moje. Wolno mi byæ dumnym z tego, co w Polsce jest wielkie, ale muszê przyj±æ i upokorzenie, które spada na naród za to, co jest w nim marne.
   
   Jestem Polakiem – wiêc ca³± rozleg³± stron± swego ducha ¿yjê ¿yciem Polski, jej uczuciami i my¶lami, jej potrzebami, my¶lami, jej potrzebami, d±¿eniami i aspiracjami. Im wiêcej nim jestem, tem mniej z jej ¿ycia mi obcem i tem silniej chcê, ¿eby to, co z w mym przekonaniu uwa¿am za najwy¿szy wyraz ¿ycia, sta³o siê w³asno¶ci± ca³ego narodu.
   
   Jestem Polakiem – wiêc mam obowi±zki polskie: s± one tym wiêksze i tym silniej siê do nich poczuwam, im wy¿szy przedstawiam typ cz³owieka”.
   
   

ODPOWIEDZ

Re:Jan.

~Krystyna

2009-12-02 19:36:26

Dziekuje za przekazanie swoich mysli.odczuc.Rowniez i ja jestem dumna,ze jestem Polka.Bronie na kazdym kroku Naszego Kraju,ktory jest szkalowany przez "pisarzy",lub osoby antypolskie w swiecie.Oby wiecej bylo Polakow ,takich jak Pan.Serdecznie pozdrawiam.

ODPOWIEDZ



Wydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶ci  zamieszczane przez u¿ytkowników tej¿e strony. Osoby zamieszczaj±ce wypowiedzi naruszaj±ce prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mog± ponie¶æ z tego tytu³u odpowiedzialno¶æ karn± lub cywiln±.



Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanis³aw Michalkiewicz
Nasze kana³y RSS:
g³ówny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertê