Dodawanie komentarza

Do tematu: niby takie proste ale

Komentarze do artykułu: UFO nad Chinami?

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

niby takie proste ale

~samoświadomość

2010-07-25 15:49:46

czy ktoś wie co to jest świadomość...?!
   
   Świadomość - stan psychiczny w którym jednostka zdaje sobie sprawę ze zjawisk wewnętrznych takich jak własne procesy myślowe oraz zjawisk zachodzących w środowisku zewnętrznym i jest w stanie reagować na nie (somatycznie lub autonomicznie)
   
   Przez pojęcie świadomość można rozumieć wiele stanów - od zdawania sobie sprawy z istnienia otoczenia istnienia samego siebie aż do świadomości istnienia swojego życia psychicznego - świadomość swojego życia psychicznego - samoświadomość - jest zdaniem niektórych właściwa tylko ludziom.
   
   Natomiast stan świadomości grupy medialnej oraz politycznej w Polsce chyba można już nazwać tylko tak...:
   
   Stan pomroczny jasny - Stan pomroczny jasny (organiczne zaburzenia dysocjacyjne, zamroczenie jasne, pomroczność jasna) - pozorna zborność ruchowa występująca przy jakościowym zaburzeniu świadomości. Może występować jako część zespołu zamroczeniowego.
   
   
   
   

ODPOWIEDZ

Pomroczność

~:-)

2010-07-25 15:59:06

Pomroczność – choroba psychiczna która występuje jedynie w Polsce i charakteryzuje się:
   
    jazdą samochodem po pijanemu
    posiadaniem ojca-prezydenta
    uniewinnieniem w sądzie w razie wypadku.
    przekonaniem o nadprzyrodzonych zdolnościach
   
    Objawy
   
    Uważasz, że białe nie jest białe a czarne nie jest czarne
    Ani krzyki ani płacze cię nie przekonają;
    Po kilku latach utwierdzasz się w przekonaniu że na Fotce nie ma Dzieci Neostrady
    Potrafisz przenosić rzeczy siłą woli.
   
    Leczenie
   
    Idziesz do szpitala;
    Walisz głową w stół aż przestaniesz wyglądać jak Frankenstein.
   
   Przy założeniu że Polaków jest 40 mln. na pomroczność jasną choruje dokładnie 00000025% z nich.

ODPOWIEDZ

zdawania sobie sprawy z czegoś

~świadomie przeżywane

2010-07-25 17:57:18

Zgodnie z „Oksfordzkim słownikiem filozoficznym” Simona Blackburna świadomość to „najbardziej zapewne intrygujące i wszechobecne źródło problemów w całej filozofii”. Z pojęciem tym wiążą się liczne niewiadome i pytania. Mimo że własna świadomość wydaje się czymś najbardziej podstawowym i pewnym, tak naprawdę niewiele o niej wiadomo. „Słownik filozofii” pod redakcją J. Hartmana podaje, że świadomość rozważana jest najczęściej w dwóch znaczeniach:
   
    1.
   
    przytomności oraz
    2.
   
    zdawania sobie sprawy z czegoś, czyli przeżywania pewnych treści.
   
   
   
   Ponadto psychologia mówi o następujących elementach składowych świadomości. Są to m.in.: stan czuwania, świadomie przeżywane treści, samoświadomość czy świadoma kontrola zachowania. Dziedziną wiedzy, która zajmuje się wszystkimi problemami związanymi ze świadomością, a łączy w sobie elementy m.in. filozofii, logiki, informatyki, psychologii i socjologii, jest- kognitywistyka.

ODPOWIEDZ

mniemanie

~myśleć dobrze

2010-07-25 18:10:01

myślenie którego wynikiem jest mniemanie świadoma refleksja o świecie. Wpływa ono na inne mniemania na postępowanie ludzi wywołuje określone logiczne konsekwencje. Jest to po prostu myślenie refleksyjne czyli czynne wytrwałe i uważne rozważanie jakiegoś mniemania aby oprzeć je na mocnych argumentach...
   
   Sytuację, która rozpoczyna czynność myślenia, można nazwać „rozdrożem” (towarzyszy jej stan zaniepokojenia niepewności wątpienia), ponieważ ukazuje ona różne alternatywy sposoby jej rozwiązania. Potem następuje akt badania próba rozwiązania problemu które wyznaczają kierunek całemu procesowi refleksji...(zaniepokojenie tragiczną sytuacją gospodarczą Polski)
   
   myślenie jest niezwykle ważne, a więc należy je odpowiednio kształcić aby uniknąć omyłek błędów a nawet życiowych upadków których- o dziwo- unika zwierzę rządzące się z reguły jedynie instynktem. Źródłem ludzkich błędów w myśleniu są nie tylko wrodzone skłonności ale przede wszystkim-warunki społeczne i rozwuj cywilizacyjno-kulturalny. Dlatego tak ważna jest szkoła, wychowanie, odpowiedni nauczyciel, którego podstawowym zadaniem jest kształcić swego ucznia w zakresie odróżniania mniemań dowiedzionych od nieopartych na niczym twierdzeń. Pedagog nie może jednak nauczyć myśleć (bo to wrodzona cecha człowieka) ale powinien (i może) nauczyć swego wychowanka myśleć dobrze.

ODPOWIEDZWydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę