Dodawanie komentarza

Do tematu: Teoria reinkarnacji

Komentarze do artykułu: Wewnętrzna otyłość zmorą także szczupłych?

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

Teoria reinkarnacji

~Badacz

2011-03-04 18:34:31

Teoria reinkarnacji (zaliczamy do niej również wędrówkę dusz) była w tej czy innej formie wyznawana przez starożytnych Egipcjan, i innych, lecz większe znaczenie uzyskała dzięki Grekom - szczególnie orfikom, pitagorejczykom i platończykom - oraz przez Hindusów, buddystów i innych mieszkańców Indii. Filozofia platońska odnośnie duszy i reinkarnacji została przejęta przez Plotiniusza i innych neoplatończyków i wcielona do nauk chrześcijańskich przez Justyna Męczennika, Orygenesa, eseńczyków, gnostyków i innych. Żydzi zmieszali ją później ze swymi naukami, co było zaprzeczeniem Starego Testamentu; w kabale (Zohar) [znaczy Blask światła - główna księga kabały - przyp. tłum.] mówi się, że dusza Adama pojawiła się w Dawidzie i ma pojawić się w Mesjaszu.
   
   Inni wyznawcy niektórych odmian teorii reinkarnacji to różokrzyżowcy, teozofowie, spirytyści, masoni (niektórzy), mormoni, krysznaiści, buddyści, Instytut Nyingma oraz naśladowcy Maharaj Ji i Maharishi Mahesh Yogi. Współczesne media, takie jak Edgar Cayce, Artur Ford i Jeanne Dixon, zrobili wiele, by rozbudzić w naszych czasach zainteresowanie i przyjmowanie teorii reinkarnacji.
   
   Wiele osób posiada silne emocjonalne zdolności do wierzenia w reinkarnację, jako że myśl o śmierci jest w naturalny sposób odpychająca, a nie dostrzegając faktu, że nasza jedyna nadzieja kolejnego życia tkwi w obiecanym zmartwychwstaniu umarłych, które ma być dokonane wielką mocą wzbudzenia Mesjasza (Jan 5:28,29; Dz.Ap. 24:15; 1 Kor. 15:13,18) - są zdezorientowani. Dlatego chętnie przyjmują każdą teorię o następnym życiu, szczególnie gdy ona ich wzmacnia i pociesza oraz gdy posiada jakieś pozory prawdziwości i naukowe potwierdzenie. Na przykład, inteligentna, lecz emocjonalnie rozstrojona matka, po niedawnym obejrzeniu pokazu "cofania czasu" w stanie hipnozy, napisała: "Tak bardzo chcę wierzyć w reinkarnację. Straciłam syna, pilota bombowca w drugiej wojnie światowej, a jakież to wspaniałe przeżycie dowiedzieć się, że w rzeczywistości on nie umarł".
   
   Magazyn Time (1977.10.03, str. 53) zwraca uwagę na "rosnące dziwactwo znane jako terapia przeszłego życia" oraz stwierdza, że ci "terapeuci stosują różne metody: standardowe techniki rozmów, medytację i hipnozę, zarówno z jednostkami, jak również podczas masowych sesji, które niekiedy przypominają spotkania odrodzeniowe".
   
   Z powodu obecnego zwiększonego zainteresowania teorią reinkarnacji w szkołach i gdzie indziej (łącznie z "cofaniem czasu"), dostarczanej, szczególnie w postaci mistycznych religii Indii, ważnym jest, aby wszyscy z nas rozpoznali olbrzymią i niemożliwą do usunięcia sprzeczność teorii reinkarnacji z większością podstawowych nauk Biblii, od 1 Księgi Mojżeszowej do Objawienia.
   
   ZMARTWYCHWSTANIE - ZDEFINIOWANE I PRZECIWSTAWIONE
   
   W wyraźnej sprzeczności z teorią reinkarnacji, opartą na fałszywej, niebiblijnej nauce, że życie trwa nadal po śmierci, pozostaje nauka Biblii, od początku do końca, mówiąca, że gdy umiera człowiek, to rzeczywiście jest on umarły - ustaje wszelkie życie - a jedyna nadzieja przyszłego życia tkwi w fakcie śmierci i zmartwychwstania Chrystusa (Jan 14:19; 1 Tes. 4:13,14) i w tym że umarli zostaną obudzeni w zmartwychwstaniu Jego wielką mocą. Zmartwychwstanie określa się jako "ponowne powstanie z umarłych". (Greckie słowo anastasis, powszechnie tłumaczone w Nowym Testamencie jako zmartwychwstanie, znaczy ponowne powstanie).
   
   Teoria reinkarnacji oparta jest na pogańskiej nauce, która głosi, że gdy jakaś osoba umiera, nie umiera ona naprawdę, lecz tylko pozornie, a w rzeczywistości nadal gdzieś żyje. Jedno z ulubionych określeń to: "Nie ma śmierci". Biblia uczy wręcz przeciwnie, podając, że gdy ktoś umiera, jest rzeczywiście umarły i na zawsze pozostałby nieżywy, gdyby nie fakt, że Bóg przez zmartwychwstanie swego Syna Jezusa Chrystusa zapewnił zmartwychwstanie umarłych. Tak więc według Biblii reinkarnacja jest niemożliwa.
   
   Bóg wyraźnie oświadcza w Biblii: "Boć ci, co żyją, wiedzą, że umrzeć mają; ale umarli o niczym nie wiedzą ... nie masz żadnej pracy, ani myśli, ani umiejętności, ani mądrości w grobie, do którego ty idziesz" (Kazn. 9:5, 10). Czytamy również: "Będąli zacni synowie jego, tego on nie wie; jeźli, też wzgardzeni, on nie baczy" (Ijob 14:20). "Umarli nie będą chwalili Pana, ani kto z tych, co zstępują do miejsca milczenia". "Albowiem w śmierci nie masz pamiątki o tobie, a w grobie któż cię wyznawać będzie" (Ps. 6:6; 115:17; 146:4; por. Izaj. 38:18, 19).
   

ODPOWIEDZWydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę