Dodawanie komentarza

Do tematu: Stany...

Komentarze do artykułu: Niesamowite zachowanie ziemii w czasie trzęsienia

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

Stany...

~Fizyk

2011-03-14 12:48:33

odnośnie stanów splontanych ?
   
   "...Twierdzenie Bella jest jednym z bardziej frapujących odkryć fizyki kwantowej. Sformułowane zostało w 1964 r. przez Johna S. Bella, fizyka z genewskiego CERN, jako wariant tzw. paradoksu Einsteina-Rosena-Podolskiego. Ujmując rzecz skrótowo, twierdzenie głosi, iż należy zachować jak najdalej idącą ostrożność w wypowiadaniu się na temat zdarzeń, które mogłyby się wydarzyć, ale niemniej nie wydarzyły się..."
   
   
   "...Pytanie postawione przez Einsteina, Rosena i Podolskiego w 1935 r., a przeformułowane dla polaryzacji, brzmi następująco: Czy jest możliwe, żeby polaryzacje fotonów nie istniały w jakimś zdroworozsądkowym sensie już przed pomiarem, jeżeli mierząc polaryzację fotonu lewego i uzyskując wynik +1 wiemy z całą pewnością, jaki wynik da analogiczny pomiar przeprowadzony na drugim fotonie?.."
   
   
   "...Pytanie postawione przez Einsteina, Rosena i Podolskiego w 1935 r., a przeformułowane dla polaryzacji, brzmi następująco: Czy jest możliwe, żeby polaryzacje fotonów nie istniały w jakimś zdroworozsądkowym sensie już przed pomiarem, jeżeli mierząc polaryzację fotonu lewego i uzyskując wynik +1 wiemy z całą pewnością, jaki wynik da analogiczny pomiar przeprowadzony na drugim fotonie?
   
   Bell udzielił odpowiedzi znanej obecnie jako twierdzenie Bella: Jeżeli polaryzacje istnieją w jakimkolwiek sensie przed pomiarem, to uzasadnione jest gdybanie, a więc powinna być spełniona nierówność Bella, chyba że dwa takie fotony przez cały czas kontaktują się z sobą w jakiś NIEPOJĘTY sposób..."
   
   "...W warunkach laboratoryjnych prawo Malusa dla par takich fotonów sprawdził Alain Aspect z Orsay ponad 20 lat temu i wszystko się zgadza, mimo, iż prędkość propagacji tajemniczego sygnału musiałaby co najmniej kilkakrotnie przekraczać prędkość światła. Szczerze powiedziawszy, nie wierzę w takie nielokalne, „telepatyczne” kontakty, chociaż – kto wie?.."
   
   Czyli fizycy kwantowi doszli do etapu gdzie materia zamienia się w "energię" a ta skolei jako zbiór cząstek zamienia się w coś "niokreślonego" a to skolei "może być" stanem świadomości albo stanem świadomości eksperymentatora...! a stąd już krok do stwierdzeń iż istnieje ponad tym Duch...
   Duch Boski...
   Fizycy utkneli w punkcie który nazywa się "punktem ograniczenia świadomości" punkt ten to punkt niemożności wyjścia ze "stanów splontanych pojęć filozoficzno-semantycznych" do stanów pewności iż istnieją Anioły czyli istoty duchowe oraz Stwórca wszystkiego mogący dać odpowiedz na dręczące ich zagadnienia.
   odnośnie filmów na you tube:
   http://www.youtube.com/watch?v=yoq_eAk_RRI&feature=relmfu
   http://www.youtube.com/watch?v =RbrtdwtKl8k&feature=relmfu

ODPOWIEDZ

Stany splątane hmm....

~Dexter

2011-03-14 16:30:09

Duch nie duch, coś jest na rzeczy, ale jeżeli naukowcy się często mylą, chociaż mogą sprawdzić kiedy się mylą, to co można powiedzieć o teologach, którzy ni jak niczego sprawdzić i udowodnić nie mogą tylko cały czas gdybają? Religia nie jest przeciwstawna nauce, bo nauka opisuje jak co działa, a religia dlaczego. Ks. prof. Michał Heller wybitny polski fizyk teoretyk słusznie się obrusza, gdy ktoś stawia wiarę i religię na przeciw nauce i rozumowi. Nie po to Bóg dał nam węgiel, ropę, rozum i ciekawość, żebyśmy się kisili w ciasnocie umysłowej i mieszkali w ziemiankach

ODPOWIEDZWydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę