Dodawanie komentarza

Do tematu: Jak mogliście ?!

Komentarze do artykułu: Będziemy mieć króla?

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

Jak mogliście ?!

~Bartłomiej

2006-12-21 07:52:48

Szanowna Redakcjo, jestem niemile zaskoczony tonem Waszej wypowiedzi.
   
   Dzieło intronizacji Chrystusa Króla nie zostało wymyślone przez tych posłów - to sprawa znacznie starsza, obejmująca m.in. objawienia Rozalii Celakówny, a także działalność wielu wybitnych duchownych, a także świeckich katolków. Nie mam przy sobie materiałów, ale jeśli ktoś jest zainteresowany, to służę konkretnymi nazwiskami i datami.
   
   Na temat intronizacji pisali też papieże - i to co najmniej od czasów Leona XIII.
   
   Co do sprzeczności logicznej midzy byciem Królem Polski, a Królem Wszechświata - w Litanii Loretańskiej mamy całe mnóstwo wezwań, rozpoczynających się od Królowo; w tym, jak najbardziej jest ,,Królowo Polski' i ,,Królowo Świata'.
   I nikt nigdy nie uważał tego za sprzeczność !
   
   Objawienia Rozalii Celakówny wyraźnie mówią, że wolą Chrystusa jest, by dokonano w Polsce Jego intronizacji. Są to objawienia prywatne, więc można być katolikiem i w nie nie wierzyć. Ale kpić sobie z nich co najmniej się nie godzi.
   
   Jest mi naprawdę przykro z powodu Waszego tekstu ...
   
   Pozdrawiam
   

ODPOWIEDZ

A ja wezmę w obstawe rednacza

~Dexter

2006-12-22 01:20:12

Polska to kraj świecki i niech tak pozostanie, pomimo mojej wiry i zaufania dla kościoła(ostatnio mocno nadszarpniętego) należy oddzielić sacrum od profanum. Ustawa o Chrystusie królu Polski to amunicja dla wszelkiej maści ateistycznych ścierw próbujących skompromitować religię i wierzących. Tak naprawdę to ta inicjatywa bardziej szkodzi niż pomaga kościołowi to nie ten kaliber co kreacjonizm M.Giertycha, ale nie wiele mu brakuje.

ODPOWIEDZ

Ja również

~Ela

2006-12-21 16:40:13

jestem bardzo zaskoczona takim tekstem tutaj. Aż nie chce mi się wierzyć, że napisał go Redaktor Naczelny. Jeśli za mało się wie na jakiś temat to lepiej nie zabierać głosu, bo artykuł napisany takim tonem wywołuje zgorszenie dla ludzi wierzących a innowierców pobudza do kpin z Trójcy Świętej. Prawdziwie wierzący katolicy a nawet ewangelicy nie zdziwiliby się takim faktem, ponieważ nie ma dyskusji na ten temat, że Jezus Chrystus jest Królem wszechświata to i Polski również, i Jemu należy się pierwsze miejsce wszędzie a Matka Boża jest naszą wspomożycielką w drodze do Jezusa naszego Boga. Objawienia ...są tylko objawieniami prywatnymi, ale są zgodne z naszą wiarą. Wystarczy poczytać trochę Pismo Święte ...aby poznać Boga i wyciągnąć wnioski kiedy Pan Bóg błogosławił narodowi wybranemu a kiedy nie. Jak tu jest napisane to inicjatorzy tego „projektu” posłowie obawiają się, że „ podczas sejmowej dyskusji nad uchwałą zostaną splugawione największe świętości” a piszący artykuły redaktorzy nie ? A czy samemu Bogu się podoba ? „komu więcej dano od tego więcej wymagać się będzie”
   Dziwie się bardzo piszącym pod tym artykułem forumowiczom, jakby nie zauważyli tego artykułu dyskutują o polityce a szczególnie tym, którzy przyznają się oficjalnie do wiary.
   Smutne to.
   pozdrwawiam
   

ODPOWIEDZ



Wydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.



Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę