Dodawanie komentarza

Do tematu: ...z netu...

Komentarze do artykułu: Taśmy Rutkowskiego

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

...z netu...

~...z netu...

2007-05-11 09:52:37


   Do zwolennikow lustracji.
   Mam 19 lat. Za pare lat skoncze studia i zapewne bede bral udzial w budowie silnej klasy sredniej. Nie wiem jednak czy jestem godzien zyc w IV RP. Mam bowiem poczucie, ze problemy, ktore trapia obecna wladze, a wraz z nia wiekszkosc spoleczenstwa sa mi zupelnie obce. Nie obchodzi mnie kto byl agentem, a kto nie. Nie mialbym nic przeciwko temu gdyby u mnie w szkole wykladal byly wspolpracownik SB. Nie bylbym zszokowany gdyby ktos oglosil, ze moja matka donosila. Zwyczajnie mi to wisi mi, bo:
   1)teczki sporzadzane przez oficerow SB nie sa wiarygodnym zrodlem informacji
   2)SB byla legalnym organem legalnej wladzy (mimo tego, ze w panstwie ktore znajdowalo sie w strefie wplywow ZSRR)i nie ma w tym nic dziwnego, ze mialo swoich wspolpracownikow.
   3)sam fakt czyjejs wspolpracy z SB nie pozwala moim zdaniem na dokonanie moralnej oceny tego czlowieka, kazdy kto sie takiej oceny podejmuje jest dla mnie ignorantem
   4)lustacja dotyczy wydarzen sprzed 20 lat, niepotrzebnie odciaga uwage od problemow biezacych
   5) brzydze sie PiS-em, nie cierpie bowiem chamstwa i intelektualnej miernoty, ktorej czlonkowie tej partii sa uosobieniem.
   
   Wobec powyzszego w najblizszych wyborach bede zmuszony glosowac na SLD, choc nie moge powiedziec, zeby to ugrupowanie bylo mi bliskie pod wzgledem programowym.
   Wystarczy mi zeby byli NORMALNYMI, wyksztalconymi ludzmi, z otwartymi umyslami, niezaslepionymi przez durne ideologie i chore ambicje, umiejacymi jasno powiedziec o co im chodzi. Z dwojga zlego wole cynicznych karierowiczow niz ideowcow-kretynow.
   
   ~Bartek z Wrocławia,

ODPOWIEDZ

RE:...z netu...

~K.

2007-05-15 02:33:23

Bartku, jestem poprostu zalamany Twoja postawa. Rozumie, ze nie obchodzi Cie kto byl/nie byl agentem, ale mam wrazenie, ze nie potrafisz ocenic rzeczywistosci, w ktorej zyjesz. To co sie dzialo 20 lat temu (wg Ciebie wieki temu) niestety wywarlo olbrzymi wplyw na to jak Polska wyglada dzisiaj. To, ze kraj balansuje na skraju bankructwa, lezy opieka medyczna, edukacja, kultura jest w znacznej mierze skutkiem destrukcyjnej dzialalnosci wg Ciebie wyedukowanych(przez Moskwe)/inteligetnych(czyt. wyszczekanych)/z otwartymi umyslami(na to gdzie i jak zrobic przekret) towarzyszy bylego prezydenta, premiera, naczelnego gazeciarza i wielu im podobnych. Musze niestety Ciebie zmartwic, bo jestes klasycznym przykladem czlowieka, ktorego dzialania wyzej wymienionych wysterowalo tak, aby wlasnie bylo mu obojetne, kto na kogo kablowal, kto na sile ustawial sie w jednym, a teraz probuje w drugim systemie. Dla ludzi poprzedniego systemu najlepszym co moze byc jest fakt, ze wlasnie ludzie w Twoim (i moim wieku bo roznica miedzy nami nie jest duza) puszcza w niepamiec, kto gnebil, przesladowal i niszczyl Twoja/Moja matke czy ojca. Grunt, zeby umysl pozostal otwarty......(a moze sprobuj go uzywac i samemu oceniac fakty, a nie powtarzac odpowiednio przesiane i wyselekcjonowane informacje podawane przez gw/onet).

ODPOWIEDZ



Wydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.



Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę