Dodawanie komentarza

Do tematu: ... z onetu....

Komentarze do artykułu: Lista 500

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

... z onetu....

~Lord AMBER

2007-06-26 10:26:58


   Ja krótko.Tych którzy nie pamiętają ,,tamtych czasów'...nie przekonam.Ci którzy dzięki ...obradom okrągłostołowym ,z działaczy ,,jedynej słusznej partii' stali się...kapitalistami(biznesmenami)mnie zakrzyczą...Nie obchodzi mnie to.Giertych mówi prawdę.Okrągły Stół był zdradą.Mści się na Polsce,i będzie tak przez wiele lat.Zastanawiałem się nad jakąś historyczną analogią.Podobny przykład to sławna propozycja Piłsudskiego,skierowana do państw Europy Zachodniej,mająca na celu pacyfikację Niemiec Hitlerowskich.Zakrzyczana,wyśmiana,wyszydzona ...W paręnaście lat póżniej niepotraktowanie jej poważnie ,przyniosło potworny koszmar II Wielkiej Wojny...i następstwa odczuwane do dzisiaj.Okrągły Stół doprowadził do zniszczenia polskiej gospodarki, w efekcie czego Polacy stali się ,,PODSTAWOWYM POLSKIM TOWAREM EKSPORTOWYM'...Jeżeli za lat kilkanaście Polska będzie tylko porośniętym lasem kraikiem(zielone płuca unii),zamieszkałym przez 15 milionów ludności,gdzie będzie królowało rolnictwo i przetwórstwo...nie narzekajcie na Giertycha czy Kaczyńskich...Zło zaczęło się od ,,okrągłego stołu'i ,,grubej kreski'...................................................................Wiecie Panowie co jest zabawne... Na onecie wchodzą tylko moje bardzo delikatne teksty z godziną o której były wysłane ale po przeciętnie(czas rzeczywisty)-trzech godzinach...A przecież nic niezwykłego nie piszę....słowa dobieram starannie(wyjątki-wałęsa,kwaśniewski...) Ale zabawa zaczyna mnie wciągać...

ODPOWIEDZ

Na onecie

~H

2007-06-26 11:16:54

nie wszedł ani jeden moj post o Wałęsie,Kwaśniewskim,Michniku,to jedna klika,ratujmy się Hotnewsem i korzystajmy z wolności słowa na tym portalu.
   A co do tego co piszesz to oczywista prawda,ale coż historia się lubi powtarzać i nic na to nie poradzisz.

ODPOWIEDZ

Pilsudski myślał o uderzeniu

~krys

2007-06-26 12:14:17

prewencyjnym na hitlerowskie Niemcy ale bał się krzyku całej Europy,Niemcy w tym czasie były słabe /szkoda że do tego nie doszło/nie wiem skąd czerpałeś te wiadomości-manipulacją będzie podawanie tego zamierzenia jako planu do realizacji /żr Wojsk Przegląd Historyczny./jeśli chodzi o wolność wpisu na Onecie i WP to jest przykład jak będzie wyglądała wolność słowa i wypowiedzi w UE po przyjęciu konstytucji ,moich wpisów nie puszczają chyba że fagas idzie na stronę lub przeoczy ,trochę piszę co o nich myślę,to wszystko.

ODPOWIEDZ

wypociny pijaczka...

~Absolut

2007-06-26 14:46:39

ja w tych sprawach nie manipuluję...Najbliższa w moim życiu Osoba ,była świadkiem,,pewnych rozmów'(sąsiedni pokój)...Marszałek ,,po wszystkim' zapytał-,,A ty imienniku , co myślisz'...Usłyszał w odpowiedzi-,,Zabojady i reszta niech Bogu dziękują, że bolszewi nie mają....Zapomnieli...Nic to.Prowadż Komendancie....'W innym miejscu i czasie ,,opowiem więcej...Na razie NIE MOGĘ...W ,,resztówce', potem gospodarstwie, moich dziadków pracował dawny ,,strzelec siczowy' , Polak o nazwisku Jakubowski...rodak(jak to się mówiło...) z Winnicy....Oj barwna postać...Ale człowiek porządny.Wróg jewreji,kacapów i ...kołchozów.Jedyny w tych stronach ,,Ukrainiec' który ,,nie poszedł na służbę do Niemca'...Ba w czasie okupacji niemieckiej...zapomniał języka ukraińskiego... od różnieniu od reszty,,,byłych Petlurowców'...Ale ...ja nie o tym...Może kiedyś...Przeciętnie raz w roku bywam na Montparnasse...kładę wtedy kwiaty na grobie Atamana...Ja chcę tylko o czymś takim...Nie krzyczcie na mnie Panowie Polacy ale...szanuję porządnych ludzi...Czasami słyszę że Marszałek był be...bo ,,brał 'kredyty od żydostwa...Tak brał, ale za te pieniądze coś powstawało,coś było robione(COP np.)...Gierek też (w systemie który panował) zrobił wiele dobrego...Powstawały miejsca pracy...nasi ,,pożal się Boże'(lub raczej widzisz Panie ,a nie grzmisz) ,, demokraci'mają co wyprzedawać już od tylu lat...A zresztą dziś mam smutną i ważną rocznicę...Podpiszę się tak jak na etykiecie prze de mną...Obiecałem kiedyś ,Komuś że zawsze w ten dzień,wypiję litra ,,ku' pamięci...i to robię, już od szesnastu lat...

ODPOWIEDZ

prawda Absolutna

~Dibok

2007-06-27 07:32:29

Budowa COP-u nie jest zasluga Pilsudzkiego ,on raczej holubil swoje 11 brygad kawalerii, ktore w 39 psu na buty sie zdaly ,bo gdyby zamiast nich bylo 11 brygad ale- tak jak 10 Brygada plk.Maczka - zmotoryzowanych, to Niemcy dostaliby baty na wszystkich frontach.A ze jest to prawda niech swiadczy przyklad masakry niemeickiej 2 Dyw. Pancernej dokonanej pod Jordanowem przez wspomniana 10 Bryg.Kawalerii Pancernej !!!!Rowniez lotnictwo marszalek ,mordujac gen.Zagorskiego - skazal na dwuplatowce ..i tylko wszyscy miedzynarodowi eksperci nie moga sie nadziwic ,jakim cudem udalo sie Polakom zestrzelic 200 szwabskich maszyn .

ODPOWIEDZ

xcg xdg

~cf,gcfg

2007-06-27 08:33:55

xdtmsdgerm

ODPOWIEDZ

Dibloku twoja

~.............

2007-06-28 17:29:31

znajomość historii jest wybiórcza. Niemcy owszem stracili pod jordanowem trzyddzieści kilka czołgów i trochę samochodów pancernych, ale zrealizowali swoje cele zmuszając polska brygadę do wycofania się co trudno nazwać masakrą niemieckiej dywuzji. cęśc oddziałów polskich poszła w rozsypkę i nawet trudno ustallić straty jakimi koupiono zatrzymanie niemców na kilkanaście godzin. I najważniejsze, w bitwie tej straty niemcom zadała głównie polska artyleria i pociąg pancerny nr51, a nie czołgi 10 brygady zmot. Głównie Vickersy i tankiety TK-3/TKS. W podobnym starciu Wołyńska Brygada Kawalerii pod Mokrą zadała niemcom znacznie większe straty nie mając wogóle czołgów i walcząc z dwiema dywizjami pancernymi. Mało wiesz o zasadach szkolenia i systemie walki polskiej kawalerii.

ODPOWIEDZ



Wydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.



Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę