Dodawanie komentarza

Do tematu: KL Warschau

Komentarze do artykułu:

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

KL Warschau

~kas

2008-08-31 00:38:29

Byłam wczoraj w Warszawie na manifestacji Solidarności. Przy tej okazji po raz pierwszy przeczytałam na transparentach przy trasie przejścia manifestantów o KL Warschau. Uważam, że zrobiliście wspaniałą rzecz informując społeczeństwo całego kraju o istnieniu tego obozu. Informacje te mogło przeczytać ok. 40 tys ludzi ze wszystkich zakątków Polski. Ja, choć jestem osobą wykształconą, nic na ten temat nie wiedziałam. Dopiero po powrocie zaczęłam szukać informacji. Jestem pewna,że taki był Wasz cel. Jak widać został osiągnięty.
   Życzę powodzenia w dalszych staraniach upowszechniania wiedzy o tym wstrząsającym fakcie.

ODPOWIEDZ

Prawda tylko częściowa

~Mieszkaniec Koła

2008-09-17 18:57:29

KL Warschau owszem istniał. Problem w tym, że Maria Trzcińska zmyśliła rzekomą komorę gazową w tunelu po dworcem Warszawa Zachodnia i rzekome krematorium w Lasku na Kole. Nabrali się głównie naiwni ludzie spoza Warszawy.

ODPOWIEDZ

ZmltJQAGyazGdygKCq

~oGrZJQpbmrCaP

2012-01-12 21:08:49

I suppsoe that sounds and smells just about right.

ODPOWIEDZ

Mieszkaniec Kola

~Wojciech Kozlowski

2008-11-28 21:29:22

Pilnie potrzebny profesorowi Kopce z IPN do kopkowania historii. Macie panowie ten sam poziom. Trzeba bylo dodac, ze to Niemcy wybudowaly basen i prowadzily kolonie dla polskich sierotek. Gdzie indziej napisal volksdoicz, ze polscy harcerze cwiczyli w lasku, tymczasem Polacy wiedza jakie zajecia mialy Szare Szeregi, a niektorzy tez wiedza, ze na Kole byl Hitler Jugend i wiedza, tez o obsludze tego obozu zamieszkalej przy Ksiecia Janusza.

ODPOWIEDZ

drewniane Koło

~jacek z Koła

2008-11-28 23:02:59

hitler jugend miał swój obóz w barakach po koloniach żydowskich na obecnym terenie MZK.Zandarmi niemieccy stali na ul. Ks. Janusza przy pętli ,bo była to granica miasta. Była tam wacha a odwach był w willi przy ul Bolecha 92.Jeżeli pan neguje istnienie Drewnianego Koła jako osiedla mieszkaniowego to jest pan dyletantem nieznającym historii naszego osiedla. i niech pan się nie wypowiada złośliwie o ludziach którzy tam mieszkali aż do 15 sierpnia 1944 r. Jeszcze niektórzy żyją choć w większości są to ludzie wiekowi. Złożyli zeznania na ręce b. proboszcza ks. Sikorskiego oraz prokuratorom z IPN. Jeżeli pan uważa że na Drewnianym Kole. na ul, Bolecha, Dobrogniewa, Obozowej i innych mieszkali sami folksdojcze to skąd pan się wziął w naszej dzielnicy? Niech pan poczyta sobie wydaną niedawno w parafii książkę ze wspomnieniami mieszkańców m. innymi z tamtego okresu. Na Kole była duża organizacja AK. W dziesiątkach był też AL.. Na Bolecha buły częste naloty niemców , szukających ukrywających się członków AK.na tej ulicy ukrywali się też żydzi. a co do basenu to skąd u pana takie informacje że wybudowali go niemcy? Był przed wojną a ks. Jan dysponuje udostępnionymi mu zdjęciami w tymże basenie w lipcu 44 r.Zyją jeszcze dawni mieszkańcy Koła i ich następcy. Są zbulwersowani tym co się wypisuje onaszym osiedlu. Są to wyssane z palca bzdury.

ODPOWIEDZ

Obóz koncentracyjny w Lasku

~Jacek z Koła

2010-02-05 18:48:59

Do P. Kozłowskiego. Zapraszam szanownego pana i panu podobnych pseudo warszawiaków do odwiedzenia Archiwum Akt Dawnych przy ul Jezuickiej i odszukanie planów budynków po byłej półkolonii dla dzieci z Koła w Lasku, tam gdzie ufundowaliście kamień i krzyż. Budynki pobudowano przed wojną i rozbudowano w czasie okupacji. A propos krzyza, jest On często profanowany, wyrywany z ziemii i wbijany odwrotnie co wskazuje na satanistów. Przechodząc tamtędy często jesteśmy tego ,świadkami oczywiście przywracamy krzyż do prawidłowej pozycji. Kilkakrotnie był On wrzucony do basenu znajdującego się obok. Informowaliśmy otych faktach ks. Sikorskiego.

ODPOWIEDZ



Wydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.



Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę