Dodawanie komentarza

Do tematu: Zeznanie - Marian Grabusiński

Komentarze do artykułu:

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

Zeznanie - Marian Grabusiński

~Mieszkaniec Koła

2008-12-02 14:30:20

Zeznanie powstańca warszawskiego, Mariana Grabusińskiego (Zgrupowanie „Róg”, pseudonim „Cichy”) ze strony Muzeum Powstania Warszawskiego. Według Mariana Grabusińskiego W MOMENCIE WYBUCHU POWSTANIA W LASKU NA KOLE BYŁ FOLWARK.
   http://www.1944.pl/index.php?a=site_archiwum&STEP=03&id=677&page=0
   Jak pan pamięta 1 sierpnia 1944?
   (...) Pomyślałem sobie, że tak to nie można czekać, aż tu przyjdą po nas. W lasku na Kole był folwark, gospodarstwo tam było. Nie wiem, czy to zakonnice prowadziły czy ktoś. Tam zaprowadziłem ojca, oddałem ojcu pieniądze, zegarek, a sam przedarłem się przez niemieckie linie, przez tory kolejowe i dostałem się na cmentarz ewangelicki. Tam się zgłosiłem do pierwszego oddziału.

ODPOWIEDZ

Jak to się ma do KL Warschau

~Mieszkaniec Koła

2008-12-11 01:58:21

Według Marii Trzcińskiej w Lasku na Kole miał być obóz kocentaracyjny - a tu się okazuje, że do momentu wybuchu powstania działał folwark!

ODPOWIEDZ

zeznanie

~jacek z Koła

2008-12-11 22:47:23

Nie tylko folwark ale i półkolonie dla dzieci. Posiadamy zdęcia z lipca 1944 r.

ODPOWIEDZ



Wydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.



Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę