Dodawanie komentarza

Do tematu: Amerykański Kongres WZYWA

Komentarze do artykułu: Wyciek danych z PEKAO S.A. i przestępstwo Gazety Wyborczej

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

Amerykański Kongres WZYWA

~................

2008-07-13 09:41:34

Polskę do wypłacania rekompensat za mienie zagrabione w latach wojny i PRL! W czerwcu w obu izbach amerykańskiego parlamentu powstał projektu rezolucji wzywające Polskę do wypłaty rekompensat za zagrabione majątki. Dokument mówi nie tylko o rekompensatach za nieruchomości, ale też za utracone dzieła sztuki czy papiery wartościowe (prawdopodobna kwota do zwrotu to grubo ponad 50 milardów dolarów).

ODPOWIEDZ

i jeszcze jedno...

~.............

2008-07-13 09:49:12

może ktoś będzie posiadał więcej informacji na ten temat. Jakiś czas temu trafiłem w internecie na tekst o tym że latach pięćdziesiątych Polska podpisała ze Stanami umowę o spłacie majątków żydów Polskiego pochodzenia którzy przebywają w USA i Izraelu i zapłaciła za nie ryczałtem a podziałem kwoty miał zająć się rząd USA. Na podstawie tego dokumentu rząd amerykański miał do niedawna wstrzymywać się z oficjalnym poparciem dla żydowskich roszczeń. Pytania brzmią - czy ta umowa pomiędzy PRL a USA rzeczywiście była zawarta. I jeżeli tak to dlaczego kongres USA się teraz z tego wycofuję i czy Polska nie powinna przypomnieć im o tym że raz już kasę wzięli.

ODPOWIEDZ

Warto dodać

~cytacik

2008-07-13 11:22:24

że przed wojną długi żydowskich przedsiębiorców zaciągniętych w polskich bankach (i poświadczone przez polski rząd) pod zastaw tych kamienic za które dziś przediśebiorstwo Holocaust chce zwrotu pieniędzy sięgały kilku bilionów ówczesnych złotych. O tym jakoś cisza jest. Dlaczego to co łatwo sprawdzić w rocznikach statystycznych nie jest stawiane w tej sprawie jako argument? Dlaczego nie mówi się o tym że 60% Polska była zrujnowana i tak samo majątki za które mamy płacić jak za nowe(a gdzie zwrot za ich odbudowę!!!) Czy my nie mamy prawników którzy mogliby się tą sprawą na poważnie zająć. Tu nie ma co uciekać, i udawać że sprawy nie ma. Bo ten smrodek się będzie ciągnął i ciągnął. Tu trzeba zebrać odpowiednie argumenty i dokumenty i jawnie wystąpić w sądzie. Rozliczyć wszystko i jeżeli owszem, coś tam się im należy, można pomyśleć o odszkodwaniach, ale nie sądze by to była znaczące kwota jeżeli uwzględni się zniszczenia i zadłuzenia.

ODPOWIEDZ

wyje ze smiechu

~Detroit_solider

2008-07-13 19:19:20

patrzac jak szczekacie na silniejszych od siebie.USA robi to co zechce, i co uwaza za najleszoe dla swoich obywateli. Koniec dyskusji. te milardy za to coscie nakradli zydom ktorych wymordowal hitler naleza sie ich potomkom, tylko zlodziej moze twierdzic inaczej. A dlaczego nasz kongres sie do tego miesza? Sprawa prosta, ci potomkowie mieszkaja albo w USA, albo w Irazelu, najblizszym naszym sojuszniku. Ta kasa trafi do nas, napedzi nasz rynek, pomoze utrzymac amerykanski styl zycia, cos czego w polsce nie zaznacie pewnnie nigdy. poszczekac mozecie ale i tak nic nie zdzialacie. to my rozdajemy tu karty, taka prawda

ODPOWIEDZ

Re: Detroit_solider

~darek

2008-07-18 18:40:32

@ Detroit_solider
   
   Mógłbyś, syjonistyczny śmieciu, wynieś się do mycia kibli w NYC? I tam pisać na drzwiach swoje wymiociny, lub podcierać koszerne dupska, spasione na ludzkiej krzywdzie? Talmudyczny pomiocie, wyklęty przez Boga i ludzi.
   
   
   
   
   
   
   
   

ODPOWIEDZWydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę