Dodawanie komentarza

Do tematu: zagrożeniom cybernetycznym

Komentarze do artykułu: TVN nie lubi WSI - Michalkiewicz podany do sądu

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

zagrożeniom cybernetycznym

~a

2011-03-07 15:18:22

W związku z komunikatem CERT.GOV.PLhttp://cert.gov.pl/ z 7 kwietnia, mówiącym o atakach ukierunkowanych na pracowników instytucji administracji publicznej, nie wiadomo:
   - jakie były następstwa rozprzestrzenienia złośliwego oprogramowania oraz czy pozwalało ono przejąć kontrolę nad komputerami instytucji państwowych lub uzyskać dostęp do tajnych informacji? Można przypuszczać, że przesyłki od nadawcy podszywającego się pod Ministerstwo Obrony Estonii trafiały do instytucji administracji centralnej, w tym polskiego Ministerstwa Obrony Narodowej.
   Czy wolno zatem wykluczyć, że wszystkie te zdarzenia na niespotykaną dotąd skalę, pojawiające się tuż przed katastrofą prezydenckiego samolotu, a następnie w kilka dni po tragedii – nie były rodzajem wstępnych „testów” polskiego systemu zabezpieczeń, nie służyły przejęciu ważnych danych i nie stanowią zagrożenia, w związku z planowaną cybernapaścią?
   Warto też pytać: co polskie służby – w tym ABW – odpowiedzialne za zapobieganie zagrożeniom cybernetycznym, zrobiły do tej pory, by wykluczyć taki związek przyczynowo--skutkowy i zapobiec groźbie ponownych ataków?
   
   http://rprl.nowyekran.pl/post/5686,hakerski-miecz-damoklesa
   

ODPOWIEDZWydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę