Dodawanie komentarza

Do tematu: kardynał Nycz

Komentarze do artykułu: Grupa Lotos w ręce Rosjan?

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

kardynał Nycz

~1.24 movie on youtub

2011-03-31 18:35:53

Kardynał Nycz: Radia Maryja nie słucham wcale, bije po oczach (to niezgodne z jakimkolwiek, milicyjnym nawet, regulaminem, tak bić) jedynka Onetu.
   
   Kardynała sprawa – w końcu mamy ten, no - pluralizm, w mediach też i każdy może sobie słuchać Radia Maryja , jak ci starzy, niewykształceni, co to w miasteczkach i na wsiach mieszkają albo TOK FM, jak kardynał.
   
   Skąd wiem, że TOK FM kardynał słucha ? Bo prawidłowe poglądy ma.
   
   Ja z kolei, mam swoje lata i tak się dla mojej formacji (zapomniane słowo, zapomniane) złożyło, że moim Arcybiskupem Warszawskim i Prymasem, był Stefan Kardynał Wyszyński.
   
   A on, cytując Pawlaka z „Kochaj albo rzuć” – znamienity Polak był.
   
   Po śmierci Mojego Kardynała, arcybiskupem warszawskim i prymasem Polski został Józef Glemp.
   
   Hm…
   
   Pamiętam, z jakim niedowierzaniem zostało przyjęte kazanie kardynała w stanowo wojenną Pasterkę, 24 grudnia 1981.
   
   Gdy przeczytałem potem, co ks. Popiełuszko mówił o sposobie traktowania Go przez kardynała, mniej się już dziwię.
   
   Prawie 4 lata temu, z warszawskiej archikatedry, za kołnierz nieomal, trzeba było wyciągać TW Grey’a, który chciał karierę dwuetatowca kontynuować, ale papiery najwyraźniej zbyt jednoznaczne były.
   
   A kardynał Nycz?
   
   Cóż, jeden więcej – jeden mniej; żadna, dla tysiącletniej historii kościoła w Polsce, różnica.
   
   Zresztą, gdy Prymas Wyszyński coś powiedział, to Go Polacy, nawet ci poplątani , a nawet ci sprzedajni , słuchali, a przynajmniej słyszeli, choć jedynym medium, jakie miał do dypozycji, były listy pasterskie i kazania.
   
   Kiedy kardynał Nycz te swoje mądrości do Sieci wrzuca, to może , używając mediowego języka zasięg ma większy, ale impakt – w porównaniu z Prymasem Tysiąclecia, żałosny.
   
   Ja tam kardynała Nycza nie słucham wcale.
   
   Z kilku przyczyn , ale pierwsza jest taka, że nie chcę i (jeszcze) nie muszę.
   
   Ale ta najważniejsza, bardzo prozaiczna jest:
   
   bo jego słowo, dla całej masy Polaków nycz nie znaczy.
   
   Nycz, a nycz.
   
   

ODPOWIEDZ



Wydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.



Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę