Dodawanie komentarza

Do tematu: prałat

Komentarze do artykułu: Henryk Jankowski - o co chodzi?

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

prałat

~Napoleon

2007-01-19 12:29:53

Tak sobie myślę, że najbardziej w ks.Jankowskim raziło ludzi to, że był i jest on ewenementem na skalę światową, a przynajmniej całej Polski. No bo pomyślcie, który ksiądz pomagał by w tak znaczny sposób swoim podopiecznym, do których w istocie ministranci należeli. Zaden inny kapłan nawet nie myśli żeby podzielić się swoimi pieniędzmi.Prałat był inny, był wrażliwy na potrzeby ludzi.Oczywiście, sposób w jaki to robił, pozostawia dużo do życzenia, ale przecież liczą się intencje, a te ksiądz miał jak najszczersze. Ja pochodzę z Gdańska, mieszkam na Starówce i znam wiele ludzi młodych i starych, którzy spotkali się z ks.prałatem i żaden z nich nie potwierdził tych bzdur wypisywanych w rozlicznych gazetach. Co do molestowania to również w to nie wierzę, dlatego że gdyby podobne ciągoty posiadał ujawniły by się już w młodości, a SB szybko by je wykorzystała, przeciw Heniowi.
   Co do jego zalet marketingowych to uważam, że nie powinien użyczać swojego wizerunku na cele marketingowe, ponieważ dla wielu ludzi, szczególnie z tamtej epoki, jest ikoną. Można to tłumaczyć szczytnym celem, ale pomimo tego nie powinien wdawać się w podobne historie.
   Natomiast wielkie oburzenie budziły we mnie jego antysemickie, ksenofobiczne i rasistowskie wypowiedzi, które nigdy nie powinny być mu zapomniane, gdyż krzewią nienawiść i animozje między ludźmi.
   Resumując jednak moja wypowiedź, wydawać by się mogło, że jest ona nakierowana na obronię prałata, muszę jednak stwierdzić, ze nie należy on do ludzi, których najbardziej lubię i cenię. ale uważam że trzeba na sprawę Henryka spojrzeć trzeźwym okiem.Poza tym, jak mam mieć do czynienia z księżmi, którzy tylko myślą jak wyciągnąć od swoich parafian ostatni grosz, iść na dziwki i robić przekręty finansowe, to wolę żyć w świecie, w którym będzie taki Jankowski, do którego każdy będzie mógł przyjść i poprosić o pomoc, niż 1000 księży- bogobojnych mędrców, którzy się nawet nie ukłonią jeśli nie zobaczą najpierw wyciągniętego w ich stronę Kazimierza Wielkiego.

ODPOWIEDZ



Wydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.



Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę