Dodawanie komentarza

Do tematu: polskie zmiany

Komentarze do artykułu: Leszek Balcerowicz - inteligentny zdrajca

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

polskie zmiany

~ezavv

2006-04-17 02:18:27

Wbrew pozorom były co najmniej dwa modele zmian strukturalnych w polskiej gospodarki. Niestety, wszelkie głosy przeciwne modelowi sygnowanemu przez liberalną grupę ekonomiczną z J. Sachsem jako doradcą (???) były, a nawet jeszcze dziś są torpedowane. Generalnie wszystko co jest przeciwne, to atak na reformy, na ustrój (...). Można było przyjąć model społeczny, bez niszczenia rolnictwa - duże gospodarsta popegeerowskie, można było znacjonalizować firmy, można było prywatyzować sprzedając za podobne stawki mniej niż 20% potencjału. Spójrzmy na czechy - oni nie prywatyzowali swej gospodarki, jak my, oni nie zniszczyli swego rolnictwa, oni nie zniszczyli spółdzielczości, handlu. Europa bardziej ich postrzega od nas.
   
   

ODPOWIEDZ

Polskie zmiany

~VbNZSAHN

2006-04-28 12:22:12

Kierunek Czeskich zmian jest ludzki i taki powinien być w Polsce. Spotykając się ze znajomymi z Czech słychać opinie,że Czesi rozwijają się i żyją jak ludzie. Zadałem pytanie koledze jak to się stało. I dowiedziałem się że uwłaszczenie majątku było dobrym posunięciem. Na tym fundamęcie powstało setki tysięcy małych firm. A na pytanie o bezrobocie otrzymałem odpowiedz: w zasadzie u nas nie ma bezrobocia a ci którzy niemają pracy otrzymują zasiłek i nie muszą grzebać po śmietnikach jak w Polsce. Pamiętam wypowiedzi pana ministra Balcerowicza na temat uwłaszczenia w Polsce. Cytuję nie dosłownie:Czesi będą kiedyś płakać że uwłaszczyli swój majątek.A teraz Polacy jeżdżą do pracy za południową granice.Gdzie tu znalezć sukces polytyki pana Balcerowicza.

ODPOWIEDZ



Wydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.



Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę