Dodawanie komentarza

Do tematu: nic dziwnego

Komentarze do artykułu: Pielęgniarki klasy drugiej

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

nic dziwnego

~Paulina

2005-09-11 00:55:51

poziom , wiedzy, podejscie do pacjenta, etyka zawodu polskiej pielegniarki jast tak niska ze i 5 lat to mało.

ODPOWIEDZ

polskie pielęgniarki

~sLZYwJXXOxvv

2005-10-13 09:49:07

Musisz wypełnić wszystkie pola!!! Szanowny pacjencie żadna pielęgniarka na świecie nie zostałaby na dyżurze mając pod opieką 40-50 pacjentów na oddziale zabiegowym ostrodyżurowym, a do takiej pracy są zmuszane polskie pielęgniarki z oszczędności (w sytuacji samotnego wychowywania dzieci, bezrobocia strukturalnego, pod groźbą utraty uprawnień zawodowych). Trudno jest dyskutować o podejścu, kiedy nie ma czasu i siły, a pacjenci jak wynikło z ostatnich badań agresję i gniew wyładowują właśnie na pielęgniarkach

ODPOWIEDZ

co ty mówisz ?

~iwona

2006-11-11 09:49:48

jestem pielęgniarka od 15lat .pracowałam na wielu oddziałach zabiegowych od chirurgi po transplantologię i niemogę sie zgodzic z twoja opinia.polskie pielęgniarki sa bardzo dobrze przygotowane od zawodu ,a ich zakres obowiązkow jest znacznie wiekszy od ich zachodnich koleżanek. z punktu widzenia pacjenta rzeczywiście opieka ze strony personelu jest niewystarczająca ale nie można za to winic pielęgniarek które jeszcze pracują!za poziom poieki w naszym kraju możemy podziękowac naszym politykom którzy pozwalaja na to aby jedna pielęgniarka opiekowała się liczba 50 pacjentów .w tym 10 w pierwszej dobie po operacji kolejnymi 10w drógiej .wiekszoś osób wie co to znaczy. dodatkowo przygotowuje kolejnych pacjentów do planowanego zabiegu.jest to bardzo odpowiedzialne zadanie.nikt z nas nie chciałby by ofiaroą błędu pielęgniarskiego ,dlatego nie jest tak że pielęgniarki nie interesuja sie pacjęntami leżącymi na salach.dla mnie sprawa piorytetową jest dokładne przygotowanie i opisanie leków przed podaniem ich pacjentowi .tu nie może by błędu,żadnego.moja pomyłka może kosztowac chorego życie a mnie utratę wolności .przygotowanie krwi do trasfuzji też nie jest sprawa prosta .po wykonaniu wszystkich zabiegów oczywiście maga szybko nie zostaje mi wiele czasu na zajęcie sie pielęgnacja we własciwym tego słowa znaczeniu.polska pielęgniarka wykonuje wiele rzeczy za lekarzy co nigdy nie zdarza sie pielęgniarką za granicami naszego kochanego kraju.mogę to powiedzie ponieważ pracowałam przez dwa lata w austri.pracownicy tamtego szpitala do konca nie wieżyli w moje opowieści o dniu codziennym w polskim szpitalu .dla nich to bylo fizycznie niemozliwe i absurdalne.troche wyrozumiałości dla polskich sióstr!!

ODPOWIEDZ



Wydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.



Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę