Dodawanie komentarza

Do tematu: NIGDY TEGO NIE ZROZUMIEM!

Komentarze do artykułu: Zniesienie wiz?

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

NIGDY TEGO NIE ZROZUMIEM!

~darek

2006-02-10 07:33:14

Co ludzi tak ciągnie do tych stanów. Zarobek? Ok. mogę zrozumieć, sam dzięli temu że moja mama jest Szwedką i mam szwedzki paszport dwukrotnie 1998/99 wyjeżdżałem na wakacje do USA zarobić na szkołę. Po za tym za pracą byłem w Niemczech, Holandii, Belgii, Anglii i Irlandii(już po wejściu do UE). Teraz można po za Niemcami pracować tam legalnie. Mając porównanie w życiu nie wybrałbym USA mogąc jechać do Irlandii. Inni ludzie, inna mentalność ludzi przede wszystkim. Nie ma takiego zakłamania, zadufania, takiej wolności na pokaz w której prawdę mówiąc nie wiele można gdy się temu z bliska przyjrzeć. Zarobki na są niemalże identyczne. A pomimo to 200tys Polaków rocznie szlifuje bruk pod amerykańską ambasadą. Ludzie jakoś chyba nie potrafią wyzwolić się z mitu który zrodził się w latach osiemdziesiątych. A tak w ogóle to najprzyjaźniejszymi krajami do życia są Kanada i Nowa Zelandia. W Nowej Zelandii byłem w Kanadzie mieszka moja siostra.

ODPOWIEDZ

zgadza się ! usa to kraj

~fgeRNmOTkonEIDW

2006-02-10 10:15:57

gdzie nic się nie liczy oprócz kasy a jeżeli ktoś chce mieć znajomych czy normalne stosunki to usa jest miejscem gdzie ludzie plują na siebie a pogarda dla drugiego jest na porządku dziennym ! pisze to mając za sobą doświadczenia z us !

ODPOWIEDZ

Zakazany owoc

~Izabela

2006-04-13 12:41:18

Zgadzam sie z panem calkowicie, sa o wiele latwiesze drogi do zarobkowania ,problem polega chyba nz tym ,ze zakazany owoc bardziej smakuje. Wiekszosc Polakow niestety nie moze miec tego doswiadczenia co pan, z wiadomych powodow. Sama wize do USA dostalam dopiero kiedy spotkala moja rodzine tragedia .Przyzna pan ze w mniejszym lub wiekrzym stopniu jestesmy dyskryminowani i uwaza sie nas za ludzi ktorych mozna lekcewazyc.Polacy nie tylko z powodu pieniedzy chca wyjechac do USA , tam sa wielkie tesknoty za rodzinami ,sama niewidzialam ojca 20 lat, wiem cos na ten temat.Wiekrzosc z nas chcialoby swobodnie jezdzic po calym swiecie, zwiedzac lub decydowac gdzie chca zyc lub uczyc sie. Ja juz wiem ze Ameryka to nie jest przyjazny kraj dla ludzi ale jest piekny i co zobaczylam to zostanie mi w pamieci do konca zycia.Moim zdaniem powinni dac nam taka mozliwosc.

ODPOWIEDZ



Wydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.



Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę