Dodawanie komentarza

Do tematu: Hmmmm, czy to nie znowu

Komentarze do artykułu: CBA

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

Hmmmm, czy to nie znowu

~przemo

2006-02-18 01:51:45

projekt trochę nie dopracowany? Używając paraleli, po co zbrojne ramie jak w głowie bałagan? Wydaje mi się że najpierw należałoby poprawić przepisy prawne i ich egzekwowanie ich nim pojawią się pierwsi winni. Skończy się jak z CBŚ. Niby wielu schwytanych, gangi po rozbijane ale siedzi 1/20 z winnych. A tu sprawy będą jeszcze trudniejsze i jeszcze łatwiej będzie się z nich wykręcać. Pierwszym krokiem Pis-u powinne chyba jednak być prace nad kodeksem karnym który umożliwi skuteczną pracę CBA a nie powoływanie urzędu który obciąży budżet ale za bardzo skutecznie działać nie będzie mógł. Chyba że minister Ziobro dalej będzie indywidualnie interpretował przepisy. A wtedy czeka nas jak przypuszczam wysyp pozwów w Hadze. Już się takie szykują w dwóch sprawach a ledwie 3 miesiące działalności ministra sprawiedliwości. No ale nie on zapłaci ewentualne odszkodowania, tylko my.

ODPOWIEDZ

Droga qpo -

~bb

2006-02-18 05:38:27

- jezu jak to głupio brzmi, może zmień nick! - twoje porównanie jest może i clene. Ale nie ma w tym wypadku nic do rzeczy. Po pierwsze CBA na pewno dostanie specjalne pełnomocnictwa bo przecież będzie też ścigać nieprawidłowości w wymiarze sprawiedliwości. Po drugie, zmiany w kodeksie karnym, sądownictwie i więziennictwie potrwają długo. A nawet na tym forum wielu zapalonych fanów pisu przyznaje że na sukcesy gospodarcze nie ma co liczyć w najbliższym czasie. A czymś przecież trzeba się społeczeństwu chwalić. Jakieś sukcesy odnosić. Zobaczysz sam, wszystkie nawet najdrobniejsze sukcesy tej agencji będą nagłaśniane i nadmuchiwane do co najmniej zwycięstwa Wellingtona nad Napoleonem pod Waterloo. A to że z powodu luk w przepisach nie wielu złapanych poniesie konsekwencje będzie już przemilczane. Śmieszne w tym jest to, że jak najbardziej uważam że taka agencja jest nam niezbędna i chociaż narzekam, jestem całym sercem za jej powołaniem. Bo wiem że samo jej istnienie już padnie bladym strachem na łapowników i złodziei. A prawo z czasem się połata tak by głowa szła w parze ze zbrojnym ramieniem, jak to ująłeś.

ODPOWIEDZ

W blady strach trudno uwierzyć

~Jacek placek

2006-02-18 12:12:45

bo są to najczęściej i koleżeńskie układy. Przy takich układach dodatkowe przepisy prawne są naprawdę mało skuteczne i poważne. Wydaje mi się, że taka agencja może najwięcej zdziałać.

ODPOWIEDZ

Chodziło mi o to że,

~x

2006-02-18 14:22:25

ta agencja bez odpowiedniego gruntu prawnego może mieć związane ręce w wielu kwestiach. Nie że sam kodeks ma rozwiązać sprawy o korupcję.

ODPOWIEDZ

zgadzam się z obiektywem !

~Krystyna

2006-02-18 15:06:46

tak to na razie musi wyglądać ! nic szybko w gospodarce się nie zmieni a skorumpowane państwo szybko można przywrucić do porządku lub czegoś na kształt porządku szybko ! bo stan w jakim się znajduje Polska jest gorzej niż opłakany...

ODPOWIEDZ



Wydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.



Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę