Dodawanie komentarza

Do tematu: Inteligentny artykuł

Komentarze do artykułu: Wyciekająca służba zdrowia

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

Inteligentny artykuł

~axrLja

2006-02-22 03:00:49

Mający nas zmusić do współczucia lekarzom i pielęgniarkom oraz zmiękczyć przed ewentualnym podwyżkami dla nich. Pytam się czym lekarze różnią się od innych naszych specjalistów zarabiających w kraju grosze w porównaniu do swych odpowiedników na zachodzie? Niczym. Tak samo wszyscy uciekają jeżeli mogą. Prawda jest taka że na podwyżkach i tak zyskają miernoty lekarskie których na zachodzie by nie chcieli. Ci którzy są naprawdę dobrymi specjalistami zarabiają też naprawdę dobrze w Polsce. Korzystając z wizerunku najlepszych, najgorsi chcą wywalczyć sobie lepsze pensje. Biorąc pod uwagę stan kraju i zasobność ludzi lekarze i pielęgniarki nie są ostatni wśród wysokości płac. Na pewno mają mniej niż na zachodzie. Ale jak chcą to niech tam jadą. To też nie jest rynek bez dna. W końcu się zapełni. A w Polsce dzięki tym wyjeżdżającym zrobi się miejsce dla nowych lekarzy i pielęgniarek. Miałem okazję spotkać w Londyńskim szpitalu onkologa który w Polsce leczył moją ciotkę. Szok jaka zmiana. W Polsce półtora pana, napuszony dumny, władca świata, do wszystkich z góry z wyższością. A w Anglii… mało sobie czoła nie rozbił tak się kłania pacjentom, miły, uprzejmy, uśmiechnięty, o szok wręcz uczynny. Z czystej złośliwości(odwiedzaliśmy w szpitalu matkę kolegi)odezwałem się do niego po Polsku – „O widzę że Anglia za funty nauczyła pana doktora szacunku dla ludzi” Tylko się zburaczył. Niech najpierw nasi lekarze dociągną się do poziomu tych na zachodzie i umiejętnościami i zachowaniem zanim zaczną tak samo zarabiać. A teraz mnie besztajcie, co mi tam.

ODPOWIEDZ



Wydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.



Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę