Dodawanie komentarza

Do tematu: Gorzkie i prawdziwe

Komentarze do artykułu: Niemedialne tematy

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

Gorzkie i prawdziwe

~czajaxi

2006-03-04 22:12:19

Balansowanie miedzy stresem a wrogością do naszej absurdalnej codzienności
   trwa już od lat i stało się już w swoisty sposób jednostajne i monotonne. Monotonia otępia, niszczy osobowości. Obecny system pokracznej ,,gospodarki rynkowej,, jest chyba bardziej demoralizujący niż sam komunizm. Mam kolegów zajmujących znaczące stanowiska w urzędach państwowych i widzę jak bardzo się zmienili w ciągu ostatnich kilkunastu lat...teraz pazerni, drapieżni, chciwi.
   Urzędy, przy których funkcjonują, stały się dla nich po części prywatnymi firmami. Skala wzajemnych powiązań w robieniu własnych pieniędzy jest zastraszająca.
   Czasami jestem przedmiotem ich drwin i pouczania jak robi się interesy (sic!)
   Rzeczywiście, pracując od rana do wieczora nie jestem często w stanie opłacić obecnie lokalu , który wynajmuję a dla nich jestem biedakiem. Poznałem też i te hołubione przez nich układy i nie chcę do tego wracać . Naprawdę, trzeba nie mieć szacunku do samego siebie i czuć się zwykłą, służalczą miernotą, by móc w tym stadzie funkcjonować. Popadam jednak w skrajne przygnębienie, kiedy z samego sejmu słyszę SLD-owca, który kpi z hipokryzji tych co niby ,,nie biorą,, Nie wywołała ta wypowiedz żadnego oburzenia, nie podjęto debaty w mediach.... wspólnota tych co kradli i kradną. Piszę to z całą odpowiedzialnością.
   Państwo w obecnej chwili niszczy nas. Niszczy ekonomicznie, duchowo,
   niszczy więzi międzyludzkie, poczucie tożsamości a w tym wolę i determinację działania z szerszymi horyzontami. W PEŁNI PODZIELAM UWAGI co do tzw. problemów medialnych. Jak za naciśnięciem guziczka w sztabie dowodzenia, w całej Polsce zmieniają się tematy burzliwych dyskusji o ,,pupie Maryny” lub wyrażania prawie świętego oburzenia pod wskazanym adresem.
   Jestem w stanie zrozumieć postawę tępawych ,,salonowców,, kiedy zwalczają kościół ze względu na dyskomfort psychiczny wywołujący 10 przykazań a w tym : nie kradnij, nie dawaj fałszywego świadectwa przeciw blizniemu swemu i inne. Budzą jednak we mnie wrogość powielacze tych medialnych fobii. Gdyby oderwali się od telewizorów i ruszyli w Polskę zobaczyliby może jak bardzo szablonowe, a poprzez to i głupawe jest to ich zainspirowane konkretnie myślenie. Nawet, wydawałoby się katolicy, powielają medialne memy atakując o. Rydzyka i Chrześcijaństwo jakby to właśnie było przyczyną biedy, korupcji i złodziejstwa w majestacie państwa. Nasze media ubliżają intelektowi myślących ludzi. Widziałem już prymitywizm informacyjny we Francji i w Niemczech ale u nas przybrał on chorobliwą jaskrawość. Kto jednak jest w stanie silnie przeciwstawić się temu?.... nasze głupawe, na miarę zapotrzebowania autorytety? Naszą autentyczną inteligencję wymordowano! W tej powszechnej głupawce często czujemy się wyalienowani .
   Droga Renato, czujesz myślisz, żyjesz. Dla mnie i jak sądzę dla wielu na tym forum stałaś się bliską osobą... czujemy podobnie . Co najważniejsze , nie stałaś się jeszcze zdechłą rybą.
   
   Na zakończenie: niedawno ,w sieci, ktoś w mojej pamięci przywołał film ,, Wujaszek z Ameryki,, W tym filmie porównano rekcje ludzi z doświadczeniami na szczurach , których reakcje okazały się zaskakująco podobne. Szczury w sytuacji ciągle stresujących bodzców i niemożliwości odreagowania na nie , szybko popadały w chorobę i zdychały. Kiedy jednak doświadczyły, że walka i wysiłek przynoszą jakieś efekty, potrafiły wykazać niewiarygodną kondycję psychiczną i fizyczną znosząc bez uszczerbku dla zdrowia niewiarygodne tortury. Aby nie zdechnąć jak szczury...walczmy z nadzieją na coś lepszego i godniejszego homo sapiens.
   Serdecznie pozdrawiam
   

ODPOWIEDZ



Wydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.



Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę