Dodawanie komentarza

Do tematu: Poszukiwanie sensu ....

Komentarze do artykułu: Szara strefa

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

Poszukiwanie sensu ....

~Adam-M

2006-03-17 20:46:53

To prawda. ZUS i obciążenia podatkowe są niszczącą zmorą dla małych firm. Nasza rzeczywistość jest paranoiczna od lat i bez radykalnych zmian wszystko wydaje się beznadziejne, bezcelowe. Nikt chyba nie wątpi jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa i sensu własnych działań. Nie to dorazne, ale w perspektywie wielu lat. To co widzimy i doświadczyły nasze rodziny nie służą temu.
   Moja Mama, była i jest jedynie pracowitą i uczciwą osobą która z w latach 70 została zmuszona do sprzedania swojego rodzinnego domu z kilkoma hektarami ziemi, w górach, na terenach turystycznych. Była to bardzo duża ilość pieniędzy która miała być zachowana dla zabezpieczenia przyszłości dzieci i na „czarną godzinę” Pracując w szkodliwych warunkach zarabiała na tyle dużo, że mogła dokładać oszczędności do szczuplejącego na wartości konta. Zmiany Balcerowicza pozbawiły ją radykalnie wszystkich oszczędności- wyczyściły do dna. W tym samym czasie, powstały błyskawiczne fortuny tych, którzy budowali obecny ład społeczny. Takich, ograbionych z oszczędności całego życia ludzi stanowi większość w naszym kraju choć nie wszyscy w tym samym stopniu byli poszkodowani.
   Jednocześnie to co było wypracowanym wspólnym dobrem całego narodu zostało rozgrabione, zmieniło właściciela. Kiedy dostrzegamy obecne marnotrawstwo i rozkradanie pieniędzy także w ZUS, mam wrażenie, że historia toczy się u nas nadal tą samą koleiną w tym samym kierunku. NA NASZYCH BARKACH nadal spoczywa ciężar podtrzymywania trwającej paranoi i bezkarnego ograbiania. Za ileś lat możemy poczuć się równie brutalnie oszukanymi jak nasi rodzice. To co proponuje jednak PO, mimo pozorów, z pewnością nie zmierza do rozwiązania trapiących nas problemów lecz uprawomocnienia trwających do tej pory procesów, zagwarantowanie bezkarności i zabezpieczenia na przyszłość przed nieuchronną klapą obecnej polityki. Przyznam jednak, że mimo rozbudzonej nadziei, niepokoi mnie brak zdecydowania ze strony PiS , niektóre nominacje i dalszy rozrost biurokracji. Jestem także wielkim przeciwnikiem ZUS w obecnym kształcie i wszyscy powinniśmy wywierać presję na rząd do znalezienia sensownych rozwiązań. Mam jednocześnie świadomość, że jest to obecnie strup trudny do wyleczenia. To z czego zostaliśmy ograbieni mogło jednocześnie być kapitałem pracującym na obecnych rencistów. Postarajmy się, abyśmy nie poczuli się za jakiś czas następnym pokoleniem naiwnych ofiar losu oszukiwanych przez tępych na wspólne dobro i bezkarnych cwaniaków
   

ODPOWIEDZ

PiS jest tylko mniejszym złem

~TsfEGQEMavGg

2006-03-18 05:00:56

Niestety trzeba to sobie głośno powiedzieć. Część z tych którzy tak głośno krzyczą że balcerowicz jest wszystkiemu winien jeszcze niedawno go chwalili i wybierali na wysokie stanowiska. Zresztą większość z tych ludzi zasłynęła już obyciem w kilku partiach jak np. AWS które doprowadzały kraj do ruiny. A np. Buzek którego rząd skompromitował się podobnie jak ostatni lewacki jest teraz cenioną postacią PO.
   Ciekawi mnie w tym momencie to ile jeszcze naród polski musi dostać w d... by zrozumieć te sprawy i odpuścić sobie w końcu głosowanie na osoby które posiadają tzw. nazwiska a postawić na rzetelność i uczciwość.

ODPOWIEDZ



Wydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.



Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę