Dodawanie komentarza

Do tematu: Urzędnicy to mafia!!!

Komentarze do artykułu: Chodzi mi o to, aby język giętki...

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

Urzędnicy to mafia!!!

~Teo

2006-06-12 01:32:30

Mamy niewielką firmę z żoną, ona projektuje i urządza ogrody, ja zajmuje się kamieniarstwem – ogrodzenia, odlewy, także sztukatorstwo. Są takie miesiące że żyję nam się bardzo dobrze i odkładamy a są takie że trzeba dołożyć. W maju dostałem wezwanie do US. Okazało się że księgowa popełniła błąd przy naliczaniu podatku, i mam 243zł nie dopłaty. Za miesiąc luty. Była to moja nie dopłata, żona miesiące zimowe nie ma przecież zupełnie pracy, a mi się czasem na szczęście fuchy zdarzają. Nie bardzo miałem z czego zapłacić, bo akurat podjąłem zlecenie i kasa poszła na materiały, ale miała wpłynąć faktura od klienta więc złożyłem tylko zlecenie przelewu do banku i spokojnie zająłem się robotą, wierząc że po wpływie na konto dług wobec US zostanie uregulowany. To było ok. 20-21 maja, nie pamiętam dokładnie. 1 czerwca dostałem zawiadomienie z banku o zajęciu konta przez US. Okazało się ze klient nie przelał gotówki i banki nie miał z czego zapłacić. Zajęty robotą nie miałem czasu sprawdzić. Popędziłem do US, wpłaciłem wszystko na miejscu z odsetkami, zrugałem niesolidnego wierzyciela i tego samego dnia jeszcze, miałem wpływ na konto, które…. pozostało nadal zablokowane. Znowu popędziłem do US i tam dowiedziałem się że rozliczono właśnie podatek za marzec i znowu mam, UWAGA, 18zł nie dopłaty. Dopóki to nie zostanie uregulowane konto będzie zajęte. Chciałem od razu wpłacić, ale na przeszkodzie stanęła mi droga służbowa. Trzeba poczekać parę dni aż główny ktoś tam sprawdzi czy rozliczenie nie zawiera błędów. W tym momencie miałem już na koncie zamrożone 8600zł a spodziewałem się kolejnej wpłaty za obecną robotę, ok. 5000zł. A przecież początek miesiąca, trzeba zapłacić ZUS za mnie i za żonę, opłaty, no i mieć za co żyć. Zamrażać taką kasę dla 18zł? Popędziłem do najwyższego który zajmował się tymi sprawami. Takiego chama to jeszcze nie spotkałem. Już z mordy buc, a z zachowania buc, nad buce. Dowiedziałem się że nie powinienem narzekać bo za każde zajęcie US pobiera ok.260zł dodatkowych kosztów, więc nie będę musiał tego dwa razy płacić. A gdy się trochę zacząłem awanturować, okazało się że US ma prawo zając mi konto aż do rozliczenia wszystkich zaległych podatków(czyli za kwiecień) bo moja firma nie wskazuje tendencji rozwojowych i ma nie regularne dochody! Z bucem nie wygrasz pomyślałem sobie, sprowadzi cię do swego poziomu i pokona doświadczeniem. Udałem się do samego kierownika US. Nie przyjął mnie, ale zostałem skierowany do takiej pani która zajmuje się kontrolą i ona po za poznaniu się ze sprawą stwierdziła ze to absurd(wreszcie ktoś normalny) co wyprawia tamten buc. Na drugi dzień konto zostało odblokowane. Wczoraj w rozmowie ze swoją księgową zaś, dowiedziałem się ze popełniłem straszny błąd. Bo tamten buc, na pewno się zemści za to że poszedłem do kierownika Us. Jak tylko będzie miał okazje dowali mi mandat labo karę tak wysoką jak będzie mógł. Bo zawsze tak robi i jest z tego znany. Urzędnik państwowy, człowiek który pierdzi w stołek za moje podatki. Co za kraj, ludzie, co to za kraj!!!

ODPOWIEDZ

..............

~Ant

2006-06-12 02:39:50

Nasz kraj...... i za sprawą pazernych buców ciągle chory.
   Wierzę, że wreszcie zmądrzejemy by to zdecydowanie zmienić.

ODPOWIEDZ



Wydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.



Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę