Dodawanie komentarza

Do tematu: przepisy dotyczące

Komentarze do artykułu: Pełna lustracja - pełna jawność

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

przepisy dotyczące

~J.M.

2006-06-28 07:38:00

lustracji są idiotyczne, bo jak można wprowadzić zapis, który mówi, że po rezygnacji z urzędu sąd lustracyjny odstępuje od procesu, przecież to ustawowy zapis szantażu. A tak po za tym to w państwie prawa przestrzega się procedur w Polsace zaś ostatnio, interpretacji! Procedura pozwala jednoznacznie określić powstępowanie w konkretnych sprawach. Interpretacja, no cóż, interpretacja pozwala temat kształtować do woli w zależności od punktu widzenia. Przykładowo sprawa Gilowskiej. W normalnym kraju procedura byłaby następująca: są jakieś dokumenty, co do których są wątpliwości związane z ich autentycznością. Takie papierki oddaje się do ekspertyzy grafologicznej, ekspertyz związanych z pochodzeniem papieru, długopisu, maszyny do pisania itp, czyli standard jak w każdej tego typu sprawie na świecie. Tymczasem u nas etap ekspertyz jest zastąpiony konferencja prasową, na której sama zainteresowana (podejrzana) oświadcza, że to ewidentne fałszerstwo i należy wszcząć śledztwo. To mniej więcej tak jakby oskarżony o napad wymachiwał łomem i krzyczał, że to nie jego łom, więc nie ma sensu przeprowadzać badania linii papilarnych, należy od razu wszcząć śledztwo w sprawie fałszywego oskarżenia pod jego adresem. Tym się różni państwo prawa, od państwa Prawa i Sprawiedliwości, że w państwie prawa przestrzega się procedur, a w państwie Prawa i Sprawiedliwości procedury omija się z daleka i z wszystkiego robi się medialną groteskę/.
   

ODPOWIEDZ

Co do Gilewskiej

~Alternatyw

2006-06-29 02:59:30

Dlaczego pani Zyta ujawnia bardzo dziwne szczegóły z niedalekiej przeszłości dopiero teraz. W tle jest mąż przyjaciółki - esbek, ostrzegająca (przed czym ?) panią Zytę posłanka PO, jakiś generał związany z Poznaniem i histeryczne oskarżenia o szantaż. A nie ma jednego: brak jasnej deklaracji pani Zyty, że nie była tajnym współpracownikiem SB. Pani Gilowska nie odpowiada na pytania mediów, a jedynie składa mętne oświadczenia. Obawiam się, że tempo w jakim premier zdymisjonował panią Zytę świadczy na jej niekorzyść.

ODPOWIEDZWydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę