Dodawanie komentarza

Do tematu: Zwycięstwo gen.Rozwadowskiego

Komentarze do artykułu: Cud nad Wisłą

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

Zwycięstwo gen.Rozwadowskiego

~sontagwoj

2008-10-09 20:45:05

Trzeba zwrócić uwagę na taki szczegół jak liczebność wojska radzieckiego, jeszcze nigdy nie spotkałem się z opinią że w bitwie walczyło milion Rosjan, do tej pory czytałem o wojsku radzieckim liczącym od 114 000 do 190 000 ludzi (najczęściej wymieniana liczba to 120 000 ludzi)
    Można było też napisać jaki wkład miał w wygraną Piłsudski, a wkład miał znikomy. Jedyne co zrobił w tej bitwie (a właściwie po bitwie) to było przywłaszczenie wygranej, która faktycznie należała się Tadeuszowi Rozwadowskiemu. Dowodzeniu Piłsudskiemu podczas tej bitwy przeczą
   wymienione poniżej fakty.
   -Piłsudski 12 sierpnia złożył dymisję z piastowanych stanowisk na ręce premiera Witosa i udał się do majątku Bobowa do swoich córek i przyszłej żony Aleksandry.
   -bardzo zła kondycja psychiczna
   -6 lat po wojnie Piłsudski wtrącił do więzienia Tadeusza Rozwadowskiego bez żadnego zarzutu.
   -ostro skrytykował Rozwadowskiego za dokonany przez niego rozdział wojsk i wzmocnienie armii Sikorskiego kosztem 4 Armii zgrupowanej nad Wieprzem. Uwagi te, jak pokazała bitwa, były bezzasadne i tylko potwierdzają one tezę, że Piłsudski nie czuł się autorem planów.
   -zaginięcie gen. Zagórskiego. Władze oskarżyły go o dezercję, ale Rozwadowski znając generała, wiedział że jest to oszczerstwo i że Zagórski najprawdopodobniej padł ofiarą mordu politycznego. Rozwadowski obwiniał się o los Zagórskiego, jego zdaniem powodem zgładzenia towarzysza niedoli, było to, iż przy zwalnianiu wyjawił, że Zagórski pisze pamiętniki, w których to demaskuje agenturalną działalność Józefa Piłsudskiego z czasów I wojny światowej

ODPOWIEDZWydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę