Dodawanie komentarza

Do tematu: Kim jest pan Nowak?

Komentarze do artykułu: To był blef?

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

Kim jest pan Nowak?

~RRK

2006-10-01 11:06:05

Z Wikipedii
   Zbigniew Nowak (ur. 10 grudnia 1963 w Miechowie w woj. małopolskim) - polski polityk, poseł na Sejm IV kadencji, twórca tzw. Raportu Nowaka.
   W 1983, znalazłszy się w RFN wystąpił o azyl polityczny, który uzyskał w grudniu. Przez kilka lat mieszkał i pracował w Niemczech.
   
   W latach 90 wrócił do Polski. W wyborach do Sejmu w 2001 wystartował z listy Samoobrony RP w Kielcach, uzyskał 6339 głosów. W chwili wyboru miał wykształcenie zasadnicze zawodowe (elektryk), maturę zdał w 2004.
   
   Zasłynął kontrowersyjnymi działaniami. Pod koniec kadencji ogłosił głodówkę (był już wtedy niezrzeszony) i pościł rzekomo przez trzy miesiące. Później podczas debaty nad samorozwiązaniem Sejmu stał przez kilka godzin na mównicy obok przemawiających i trzymał transparent. Miał na nim napisany adres swojej strony internetowej (tzw. Raport Nowaka), gdzie były informacje kompromitujące polityków (np. Jarosława Kaczyńskiego).
   
   Dwukrotnie karany przez Komisję Etyki Poselskiej prawomocnymi uchwałami (19 czerwca 2002 i 16 lutego 2005). Z mównicy kilkakrotnie rzucał oskarżenia na innych posłów, wielokrotnie za to i za swoje zachowanie napominany przez Marszałka Sejmu.
   

ODPOWIEDZ

Pisząc o Nowaku

~obiektyw

2006-10-02 07:22:03

Trzeba powiedzieć przede wszystkim o tym że gdyby jego wiadomości były wyssane z palca to by już dawno gnił w więzieniu. Jeśli tak nie jest to pewnie ma racje.

ODPOWIEDZWydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę