Dodawanie komentarza

Do tematu: Jak nie tak ? to orła

Komentarze do artykułu: Powiedz NIE cenzurze w internecie!

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

Jak nie tak ? to orła

~Jacek placek

2011-05-15 01:44:38

bez korony znak,
   a z tego z koroną
   to tchórz i zdrajca
   wart powieszenia
   za jajca
   Jeśli Julian Tuwim
   oraz przez iloraz
   K.I.Gałczyński
   kak raz przez uraz
   cenzurze w internecie
   się nie podoba ?
   To może miła jej
   mojej osoby ozdoba...
   
   Dosrończenie owej dumnej beczki
   przez was bzdetne i niekompletne
   
   W latach moich wytrwałych i dziwnym trafem pomyślnie ukończonych studiów na Wydziale Prawa UJ, wśród tak zwanych żelaznych studentek i jeszcze bardziej żelaznych studentuf Uf ! Krążył taki oto anonimowy wierszyk, nawiązujący do owego niecnego o krówkach, który z tego powodu zacytuję...
   
   O PANNIE I KRYSZTALE
   
   Żyła sobie panna czysta,
   panna czysta, niczym kryształ !
   Diwcip byłby bez puenty,
   gdyby kryształ nie był... rżnięty
   
   oraz przez iloraz także nieznanego autora
   
   IMIENINY GUCIA
   
    Dziś są imieniny Gucia.
   Gucio gumę ma do zucia.
   Gumę Gucia zjadła Lucia,
   Gucio gufno ma do zucia
   
   Dziwnym trafem Gucio, to do dziś, o ile jeszcze żyje ? Bo nie mam z nim kontaktu... to ksywa mojego najstarszego z kuzynów, zamieszkałego w Żywcu, utworzone od jego nazwiska, a już przedziwnym trafem Lucia, to zdrobnienie imienia jednej z trzech, nieżyjących już sióstr mojej Mamy, również nieżyjącej niestety cioci cichej i pokornego serca, a najzgrabniejszej z nich Łucji Z.
   Ale zacytowany wierszyk w obu przypadkach nie jest o wspomnianych członkach mojej zacnej rodzinki !
   Kończąc tę beczkę śmiechu nasuwa się morał, że z całego życia, zapamiętuje sie nie Odę do młodości ? czy Testament mój ? Tylko sporo takich sobie byle jakich wierszyków... Zwłaszcza, jeśli ma się łatwość zapamiętywania rymów, a co gorsza samemu się rymuje od lat licealnych rozpoczętych w 1951 + 1953 w Żywcu...
   Zaś to mojej rymowanie tak oto ocenił
   
   W tamte lata dawno mądry stary Gorol PO przeczytaniu jakiejś rymowanki, PO czątkującego rymarza Jacka C., zadumał się dłuższą chwilę i wreszcie PO wiedział:
   
   Młody panocku, wase rymy som takie bardziej kiepściejse ! A dyć MYŚL w nich PIKNA Oj ! PIKNA !!
   Ale na tym jeszcze nie koniec, bo na osratecznie dodał:
   
   Heeeej !!!
   
   I dopiro uowo guorolskie Heeej ! przekonało mnie osratecznie, ze nadal a dyć być rymotfuuu rcą Fuuuj ! warto i tceba dyć jezd tako PuOPiS dano PuO tceba @!
   
   Bo PO pierwsze:
   
   Jacek C., PO czynając od 1989 r. PiS uje właściwie jedną BAJKĘ ANTYSRAPISRALISTYCZNĄ i ANTYPOPKURWTUROWĄ...
   
   PO wtóre:
   
   Zmieniają się wersje przesyłane PO wtórnie, a także konteksty...
   
   PO tertio:
   
   Można na początku swojego POPiS danego życia sklecić jedną jedyną rymosrankę, a przez całą resztę owego niecnego życia już ją tylko POPiS rawiać, by uzyskać jej kształt optymalno+ordynarny lubo całkowicie ją sknocić ?
   
   PO quarto:
   
   Nie jest też w rymosrankach ważna jakość rymufff Ufff !
   Bowiem w swoim czasie Konstanty Ildefons Gałczyński naPiS ał:
   
   WSZYSTKO JUŻ BYŁO
   RZEKŁ BEN AKIBA
   A CO NIE BYŁO,
   ŚNIŁO SIĘ CHYBA …
   
   Jacek placek
   Powiedz NIE cenzurze w internecie!
   Jacek placek wszystkich pozdrawia
   i puszcza na wsjech po samogonie w Srakowie PAWIA na zdarowje !

ODPOWIEDZ



Wydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.



Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę