Dodawanie komentarza

Do tematu: Komentarze, komentarze i meile

Komentarze do artykułu: Powiedz NIE cenzurze w internecie!

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

Komentarze, komentarze i meile

~Jacek placek

2011-06-01 08:50:52

a w nich korespondencja prywatna
   Data: 11 maja 2008 13:07
   
   Wszyscy Przemili Adresaci obojga Płci,
   poniżej sporo komentarzy wyrażających moje aktualne poglądy na rzeczywistość polityczną, które zresztą przez lata ewoluowały i których zresztą ani nie kryję, ani też nikomu ich nie narzucam. Każdy bowiem swój światopogląd buduje wg własnych wyobrażeń oraz własnych doświadczeń. I jest to święte prawo każdego, który – rzekomo – ma „wolną wolę oraz świadomość wolnego wyboru dobra lub zła”. Inna to sprawa, że Marks i Engels uważali raczej, że „byt określa świadomość”. Być może, że mieli rację. Jeśli chodzi o mnie, to ja mam obecnie „świadomość” o wartości tysiąca czterysta kilkudziesięciu złotych, bo tyle co miesiąc emerytury dostarcza mi do ręki zaprzyjaźniony listonosz Artur.
   A teraz krótko o mającej się narodzić historii gierkowskiego Osiedla.
   Już mam koncepcję historii. Zacznę jedną z lepszych moich fraszek, napisaną w ostatnich latach.
   
   KRÓTKA HISTORIA LUDZKOŚCI
   ORAZ CYWILIZACJI
   
   Ta wspaniała ludzkość odkąd zlazła z drzew
   niczego nie wymyśliła... psiakrew...
   prócz wojen, pełnych krwi, trupów, znoju...
   I jeszcze niekiedy ma w cenie:
   krótkie okresy pokoju...
   przeznaczone na... dozbrojenie...
   Zaś cała cywilizacja od wieków się biedzi,
   jak podciąć tę gałąź, na której ludzkość – siedzi
   A cała srawa się wlecze od wynalazku MACZUGI,
   choć do bomby termojądrowej był to proces długi
   Zaś drugi najgorszy wynalazek, to Mercedes Benz,
   do dziś idzie o do silnika paliwo, a nuże żywo...bęc
   Kiedy bidne Kraje, nie chcą go USA gangsterowi dać.
   To zbrojnie zakłada im usraną demosrację Qurva jego blać
   A rządzący nierządem wiochą tromtasraci,
   osratnio wysyłali do Iraku bidnych z wiochy chłopaków,
   bowiem sami tromtasraci ze srachu nasraliby do gaci
   Za to osratnio usłyszałem na własne uszy,
   co jakiś dupek z MON-u, a nie z WRON-u
   pierdolił w mediach jawnie o jednym czołgu, kawale złomu,
   że nie granica na Odrze i Nysie, POLSKĄ RACJĄ STANU
   bo sprzedana Zachodowi wiocha ma ją w skałach Afganisranu
   Jak to idioto, usłyszałem, to ze śmichu się POPiSikałem
   
   Następnie rozwinę myśl o śmieciach, które ludzkość od początku istnienia wyrzucała gdzie popadło. Tylko początkowo były to śmieci naturalne, z którymi Matka Ziemia sobie radziła, rozkładając je. Stopniowo jednak śmieci stawały się śmieciami nazwijmy je cywilizacyjnymi, coraz trudniejszymi dla Matki Ziemi do ich rozłożenia i wchłonięcia. Aż doszliśmy do zatrucia Ziemi i Kosmosu wybuchami termojądrowymi, odpadkami satelitów, gazami cieplarnianymi, workami z nierozkładalnych tworzyw chemicznych, których Ziemia nie jest w stanie rozłożyć i strawić.
   To wszystko jest nie od rzeczy, ponieważ Osiedle Cegielniana po części wybudowane zostało na zrekultywowanym dawnym komunalnym wysypisku, które jeszcze pamiętam z końcówki lat sześćdziesiątych ub.w. , a w części na osuszonych względnie samorzutnie wyschłych stawach.
   
   Jacek placek

ODPOWIEDZ



Wydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.



Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę