Dodawanie komentarza

Do tematu: Ciut prywaty do rozliczenia

Komentarze do artykułu: Powiedz NIE cenzurze w internecie!

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

Ciut prywaty do rozliczenia

~Jacek C., placek

2011-06-11 20:16:09

Sierpień
   
   Sierpień ma to do siebie,
   że słonko już niżej na niebie,
   że prawie skończone żniwa,
   że ciut dnia, co dnia ubywa.
   I trawa już nie tak zielona,
   bo zieleń też słońcem zmęczona...
   
   Rozdzwoniły się polne dzwonki
   na skraju lasu i łąki.
   Rozdzwoniły się nie bez racji,
   bo dzwonią na koniec wakacji.
   
   Do wtóru stuk-puka im dzięcioł.
   Echo po lesie się niesie
   i odpowiada dzieciom:
   Hop, hooop! Już zbliża się jesieeeeń...
   
   Publikacja: Świerszczyk nr 33/1756 19.08.1979 2 dni po moich imieninach Też był rysunek, ale został nieopatrznie przeze mnie wycięty...
   Dwie następne publikacje: Wybór wierszy okolicznościowych dla klas I – III, wybrała Krystyna Lenkiewicz Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, Warszawa 1990, za moją zgodą oraz bez mojej zgody: Kochać świat, wiersze okolicznościowe dla przedszkoli, Wybór Józef Marek Śnieciński, Wydawnictwo ŻAK 1997
   Dopiero po przypadkowym odkryciu tego i interwencji u owego Śniecińskiego, a właściwie raczej Śniecińskiego, natychmiast nadszedł przekaz pieniężny na nie pamiętaną dziś kwotę, następnie list z przeprosinami i na koniec 4 egzemplarze darmowe Wyboru, dla udobruchania...
   Ale jakby tego jeszcze było mało w Platformie Edukacyjnej, gotowych lekcji i tekstów mgr inż. Jolanta Żbik, wplata ostatnią zwrotkę wierszyka Sierpień, poczynając od wersu: Rozdzwoniły się polne dzwonki... do scenariusza występu na zakończenie roku szkolnego, ale podaje moje imię i nazwisko, jako autora tego fragmenciku, co wg praw autorskich jest legalne i nie zobowiązuje do wypłaty honorarium autorowi
   
   Na próbie chóru
   
   Już batuta poszła w górę.
   Znak, że czas zaśpiewać chórem:
   do... re... mi... fa... sol... la...
   
   Lecz tu trzeba wyznać z żalem,
   gama nie zabrzmiała wcale:
   do... re... mi... fa... sol... la...
   
   Bo się odezwała Ola,
   za nią Krzysiek, Piotr i Emil:
   Wiemy, co to jest... FASOLA !
   Lecz co to znaczy: DOREMI ?
   
   Publikacja: Świerszczyk nr 5/1365 30.012.1972, rys. Maria Jastrzębska
   Publikacja: Książka Najpiękniejsze wiersze dla dzieci Wydawnictwo WILGA 2006 Ilustracja nie ustalonego grafika ?
   To na pamiątkę grzecznej Marcie, która mi się pięknie kłania
   Kraków, 11 czerwca 2011
   Jest 11 letnia wnuczka małżeństwa p. Steców w oddziale IPS, dawniej CLPO obecne gwiazdy zakładowej solisralności wiedzą, o ile mają pamięć wsteczną, o kogo chodzi ?
   Jacek C., placek byle jaki, któremu od 1989 r. przewracają się w kałdunie na oleju, co najmniej siedmiu ZŁODZIEI … FLAKI

ODPOWIEDZ

Auto korekta na piechotę

~Jacek placek

2011-06-12 05:19:20

W uwadze 1 na PiS danej prozą, od której PO wiewa GROZĄ, w wersie 8 od góry powtórny zapis nazwiska Śnieciński, powinien brzmieć, jak cieć ŚMIECIŃSKI...
   
   Jacek placek, który dąży do nieomylności, osiąganej dopiero, w pozycji horyzontalnej na wyrku, z dłońmi złożonymi pobożnie i leżącymi skromnie na tak zwanym PODOŁKU

ODPOWIEDZ



Wydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.



Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę