Dodawanie komentarza

Do tematu: IBM i Holocaust

Komentarze do artykułu: Cyfrowy anioł VeriChip

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

IBM i Holocaust

~człowiek

2009-04-21 01:46:55

Ludzie wielkich pieniędzy wydają się nie widzieć nic poza chęcią zarabiania jeszcze więcej niż mają ("More is all you need" jak śpiewa Metallica w Master of Pupets).
   I proszę: książka "IBM i Holocaust: Strategiczny sojusz hitlerowskich Niemiec z amerykańską korporacją" opisuje rolę jaką odegrał IBM i jej podrzędne w niemieckim planie eksterminacji (http://www.biblionetka.pl/ks.asp?id=1832).
   Czy ktoś ma jakieś złudzenia że obecne wielkie firmy komputerowe będą robić inaczej?
   Wszechobecny kult ciała propagowany przez media będące w rękach lewicujących partii i stowarzyszeń oraz pogarda dla Kościoła, krótko - postęp i nowy sposób życia. Próbuje się to zrobić na fali nowinek technicznych tak, by zantagonizować pojęcia - nowinka techniczna i stare praktyki religijne (tak jakby jedno miało coś do drugiego).
   Przedstawiana tu perspektywa ochipowania ludzkości jest o tyle realna, że władza (podobnie jak bogactwo) w wydaniu ludzkim zdaje się nie mieć punktu zaspokojenia. Trzeba wziąć ile się da. Taka powszechna inwigilacja jest kusząca dla tych co pragną władzy takiej, jakiej jeszcze nikt nigdy w historii nie miał.
   Zawsze wiadomo gdzie jesteś.
   Wiadomo z kim się spotykasz i o której godzinie.
   Do kogo dzwonisz (to mogą wiedzieć już teraz bo komórka jest preludium do chipa).
   Ile wydałeś, gdzie, kiedy i na co.
   Wiele, wiele innych możliwości.
   
   To daje pole do dyktatury jakiej świat nie widział.
   Jeśli się jeszcze w taki chip wbuduje odpowiednią truciznę, powiedzmy, cyjanek to daje władzy możliwość wykonywania wyroków na odległość. Co za gratka! Stalin się z zazdrości w grobie przewróci! Eliminacja przeciwników nawet bez naciśnięcia guzika. Wystarczy wprowadzić do bazy danych kryteria a komputer w oparciu o nie uwolni cyjanek u osób je spełniających.
   Oczywiście ja tylko teoretyzuję. Jak będzie, Bóg jeden raczy wiedzieć.
   W Biblii, w Objawieniu św. Jana (Apokalipsa) są słowa, które pasują do kwestii: kupić, sprzedać . "[...] sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia. Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba ta bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć." Ktoś tą liczbę przeliczył nie naciągając? Nie znam takiego wyliczenia.
   
   Chipy są produkowane i niktórzy sobie je biorą. Czy to jest to co zostało objawione św. Janowi? Nie wiem. Jednak jeśli władze świata (a ku takim władzom jak widać w codziennych wiadomościach zmierzamy) zarządzą to na zasadzie doodów osobistych z dodatkowymi (opisanymi wyżej) funkcjami, to każdy co nie weźmie chipa (czy cokolwiek to miałoby być), będzie poza społeczeństwem w świetle prawa i będzie przestępcą. A z takim można już zrobić odpowiednio wszystko co się twórcom tego prawa zachce.
   
   Jesli zatem to ma nastąpić to najpewniej najpierw będzie to dobrowolne by ludzie się oswoili z tym. Będą mówić: "Ja sobie wszczepiłem", "Ja na razie nie chcę" a inni "Ja nie wezmę".
   Po jakimś czasie zarządzą obowiązek i wielu z tych co mieli nie wziąć się złamie bo życie bez środków finansowych (wówczas elektronicznych) będzie katorgą. Gdy już zostaną tylko najbardziej zdeterminowani (lub jacyś nieliczni naturalnie mocni), i o ile dojdzie do jakiegoś reżymu, być może będą eliminowani. "I dano jej, by duchem obdarzyła obraz Bestii, tak iż nawet przemówił obraz Bestii, i by sprawił, że wszyscy zostaną zabici, którzy nie oddadzą pokłonu obrazowi Bestii". Tylko czym jest ten obraz Bestii?
   
   "Jeśli kto wielbi Bestię, i obraz jej, i bierze sobie jej znamię na czoło lub rękę,
   ten również będzie pić wino zapalczywości Boga przygotowane, nie rozcieńczone, w kielichu Jego gniewu; i będzie katowany ogniem i siarką wobec świętych aniołów i wobec Baranka.
   A dym ich katuszy na wieki wieków się wznosi i nie mają spoczynku we dnie i w nocy czciciele Bestii i jej obrazu, i ten, kto bierze znamię jej imienia. Tu się okazuje wytrwałość świętych, tych, którzy strzegą przykazań Boga i wiary Jezusa."
   
   Słowa "którzy strzegą przykazań Boga i wiary Jezusa" zdają się wskazywać na jakieś łamanie (co najmniej jednego) przykazania. Jakie przykazanie można złamać biorąc chip? Jedyne co mi na myśl przychodzi to "Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną". Czyżby bogiem miał być system? A może człowiek, który będzie rządził?
   Apokalipsa jest pisana symbolami. Np. Bestii jest tu kilka, Jedna oznacza jakieś miasto. Inna chyba człowieka (nie jestem pewien). Ale "kupić ani sprzedać" jest tak sugestywne i pasuje do chipa, że naprawdę nie chcę żadnego chipa.
   
   "Wszyscy mieszkańcy ziemi będą oddawać pokłon władcy, każdy, którego imię nie jest zapisane od założenia świata w księdze życia zabitego Baranka."
   
   Pokłon jest moim zdaniem archaizmem. Wydaje mi się, że chodzić może o uznanie władzy. Nie wiem jak w czasach Chrystusa ale w średniowieczu oddawano pokłon lenny. Teraz wystarczy kliknąć "Akceptuję" by zgodzić się na warunki opisane w licencji instalowanego programu. Może takim uznaniem władzy być przyjęcie chipa (czy czegokolwiek w tej roli). A "znamię" też może być archaizmem - w końcu w roku 70ne nie było pojęć takich jak "urządzenie" nie mówiąc już o bardziej szczegółowym pojęciu jak "chip" czy "komputer".
   
   Zdaje się, że jeśli idzie o ludzi wielkich pieniędzy, to nie będą tak zgodni by wymusić jeden sprawny system. Po prostu mimo wspólnych dążeń będą między nimi różne niuanse i nie będą w stanie tego sprawnie przeprowadzić. Natomiast w Apokalipsie mowa o człowieku (Bestii, królu) i wtedy ci, jemu oddani mogą coś takiego przeprowadzić.
   I znów "król" jest pojęciem dawnym. Może to być jakiś naczelnik rewolucji. Tak samo mowa o "imieniu" i "liczbie imienia" (666). Imię w dawnych czasach oznaczało główną cechę czlowieka. Zatem nie sądzę by chodzilo o imię i nazwisko ale raczej o jakąś niepowtarzalną cechę.
   Moze kiedys ktoś to wyliczy. Byle bez naciągania.
   Jeśli idzie o EAN (ktoś tu pisał) to o ile wiem, te trzy paski są tzw. wartownikami i służą do orientacji czytnika w kodzie. Cyfra 6 inaczej wygląda z lewej strony kodu a inaczej z prawej (z jednej strony tak jak "wartownik" a z drugiej inaczej). Mimo to nie jestem pewien czy te 3 paski to nie jest to. A co w chipie? Tam też jest 666?
   

ODPOWIEDZ

Poprawka błędu

~człowiek

2009-04-21 20:10:17

Pomyłka w tekście posta: miasto to nie Bestia tylko Niewiasta.
   A tak w ogóle to nie ma co się martwić na zaś tylko Bogu zaufać i się nawracać. Krzewić Miłosierdzie Boga poprzez uczynki względem potrzebujących zaskarbiając sobie łaskę Boga! Natomiast takie rozmyslania o chipach (20 lat temu miały to być kody kreskowe, też wtedy się zamartwialiśmy :) to czysta strata energii. Trochę takiego "dreszczyka" mnie się wydaje zdrowe (pomogło mi się przekonać do Chrystusa gdyż 20 lat temu byłem "poza" ale żeby tak się zadręczać to w końcu można zaufanie do Boga stracić.
   W historii mieliśmy wiele reżymów które mordowały ludzi (nie tak dawno zmarł Stalin, który wymordował miliony).
   Ja mam tylko nadzieję, że będzie to dla nas, chrześcijan jasne, że oto jest zło, któremu się możemy przeciwstawić odmawiając poddania się takiej władzy.
   Mam nadzieję, że człowiek Boga będzie wiedział co ma robić i Bóg go będzie prowadził.
   W końcu Pan Jezus powiedział" "Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka."
   jak też: "Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat."

ODPOWIEDZ

czip

~człowiek

2009-05-09 22:39:21

Właściwie to nikt komu wolność osobista (własna i bliskich) jest nieobca, nie powinien czegoś takiego sobie pozwolić wszczepić. Przecież majac takie coś w ciele można kontrolować człowieka nie tlko gdzie się znajduje ale z kim przebywa (2 chipy obok siebie), jaki eruchy wykonuje - np. pozuwisto zwrotne :) a przy tym jaki ma tętno (w trakcie wytrysku bedzie ze 300 i temperatura ciała się pewnie podniesie), o czym mówi (podsłuch), czy mówi prawdę (wariograf!!!) itp itd.
   Poza tym jakie ma konto, co kupuje, gdzie, z jaką prędkością jedzie (kontrola drogowa non-stop).
   Ludzie!!!!
   Toż to niewolnictwo w skali globalnej. A gdzie wolność o którą walczyliśmy?
   W zamian dostaniemy:
   - filmy z hollywood (po co zombiemu filmy)
   - porno (z kontrolą reakcji organizmu oczywiście)
   - itp itd ochłapy

ODPOWIEDZWydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę